22.3 C
Sandomierz
niedziela, 14 lipca, 2024
REKLAMA
Strona głównaSpołeczeństwoŚniadanie Wielkanocne w Wilczycach. Gmina jak jedna wielka rodzina

Śniadanie Wielkanocne w Wilczycach. Gmina jak jedna wielka rodzina

Śniadanie Wielkanocne jest wpisane do kalendarza najważniejszych wydarzeń w gminie Wilczyce. Przy stole zastawionym pysznymi potrawami zasiadają przedstawiciele lokalnej społeczności, by porozmawiać o problemach i radościach, wymienić doświadczenia i tak zwyczajnie, po ludzku, spotkać się.

W tym roku z zaproszenia wójta Roberta Palucha skorzystali przedstawiciele kół gospodyń, sołtysi, radni, pracownicy urzędu gminy, a także posłanka Agata Wojtyszek.

REKLAMA
PILKINGTON

Społeczności gminy nie trzeba specjalnie zachęcać do udziału w takich wydarzeniach.

REKLAMA
SOK

Posłanka na Sejm RP Agata Wojtyszek podkreśliła, że jej udział we wspólnym śniadaniu jest formą podziękowania lokalnej społeczności.

REKLAMA -->

Znaczenie i rolę stowarzyszeń w podtrzymywaniu i kultywowaniu tradycji podkreślił Marek Jońca. Dla członka zarządu województwa udział w spotkaniu był obowiązkiem ale także przyjemnością.

Anna Paluch zastępca dyrektora świętokrzyskiego oddziału ARiMR określiła uczestników śniadania w Wilczycach, mianem jednej wielkiej gminnej rodziny. 

Przypomniała, że zakup eleganckich i kolorowych stroi dla kół gospodyń był możliwy także dzięki dofinansowaniu jakie wypłaca ARiMR. Anna Paluch dodała, że w tym roku koła już mogą składać wnioski o pieniądze.

O menu zadbały koła gospodyń, które na tę okazję przygotowały przeróżne ciasta, mięsiwa, sałatki oraz nieodzowny żur.

Wiesława Pieklik i Agnieszka Kozłowska z KGW Tułkowice stwierdziły, że spotkania są potrzebne i warto je organizować.

Niecodzienną możliwością spotkania się z tak liczną rzeszą mieszkańców gminy, kultywowanie tradycji, to główne przyczyny obecności na gminnym śniadaniu Anny Kolery, sołtys wsi Wysiadłów i członkini tamtejszego koła gospodyń.

Koło z Wysiadłowa zaproponowało do degustacji:

Najliczniej reprezentowany był miejscowy Klub Seniora, którego członkowie zabrali uczestników śniadania w podróż po świątecznych zwyczajach i obyczajach. Przygotowania do występu zajęły seniorom kilka dni.

Program w wykonaniu seniorów wypadł zdecydowanie lepiej niż nawet nawet, jak to określił pan Leszek, czego świadectwem były gromkie brawa dla artystów.

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMA
NOVIS24PL
REKLAMAspot_img

OBSERWUJ NAS

9,684PolubieniaLubię to
193ObserwującyObserwuj
1,900SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie umiarkowane
22.3 ° C
22.3 °
22.3 °
74 %
3.3kmh
82 %
niedz.
30 °
pon.
30 °
wt.
36 °
śr.
30 °
czw.
29 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE