-0.6 C
Sandomierz
czwartek, 7 grudnia, 2023
REKLAMA
Strona głównaCARITAS DIECEZJI SANDOMIERSKIEJArteterapia pomoże w prawidłowym rozwoju podopiecznych Caritas

Arteterapia pomoże w prawidłowym rozwoju podopiecznych Caritas

O arteterapii mówi się, że jest leczniczą mocą sztuki. Rzeźba, malarstwo, taniec czy śpiew otwierają nam dostęp do naszego wnętrza: emocji, potrzeb, lęków. Arteterapia jest dobra dla każdego i w każdym wieku: mogą z niej korzystać dzieci, osoby dorosłe i seniorzy. Jak działa ten rodzaj psychoterapii? O tym mają okazję przekonać się beneficjenci projektu „Sukces potęgą możliwości”, który jest kolejnym projektem realizowanym przez Caritas Diecezji Sandomierskiej z myślą o osobach niepełnosprawnych.

Warto podkreślić, że arteterapia pomaga nie tylko w przypadkach chorej duszy – nieoceniona bywa również w leczeniu chorób fizycznych. Jak wyjaśnia Anna Szczepańska prowadząca zajęcia w ramach wspomnianego projektu na tym etapie uczestniczy zajęć mierzą się z jedną z form terapii przez sztukę, a mianowicie mamy tutaj do czynienia z biblioterapią.

REKLAMA
PILKINGTON

Do tej pory największym zainteresowaniem na tych zajęciach cieszył się cykl spotkań z z Błażejem i Cyrylem na postawie książki pt. „Wiewiórki, które nie chciały się dzielić”. Dlaczego? To wyjaśnia przed naszą kamerą Anna Szczepańska.

Projekt „Samodzielność potęgą możliwości” jest działaniem kilkuletnim i obejmuje swoim wieloaspektowym wsparciem dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami przed osiągnięciem 18 roku życia. W realizacji tego działania sandomierskiej Caritas pomaga dofinansowanie przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
REDAKCJA | redakcja@stv.info
REDAKCJA | redakcja@stv.infohttps://stv.info/
STV.INFO - Twój nowy portal informacyjny. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie dzieją się rzeczy ważne dla Ciebie.
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,837PolubieniaLubię to
147ObserwującyObserwuj
873SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
-0.6 ° C
1.2 °
-0.8 °
95 %
1.8kmh
100 %
czw.
-1 °
pt.
-1 °
sob.
-1 °
niedz.
1 °
pon.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE