-3.3 C
Sandomierz
niedziela, 3 grudnia, 2023
REKLAMA
Strona głównaOświataObrazów i Gieraszowice najlepsze. Pojadą na zawody wojewódzkie

Obrazów i Gieraszowice najlepsze. Pojadą na zawody wojewódzkie

Szkoła Podstawowa nr 3 w Sandomierzu była gospodarzem powiatowych eliminacji Turnieju Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego w którym rywalizowały drużyny ze szkół podstawowych w dwóch grupach wiekowych. Grupę młodszą wygrała drużyna ze SP w Obrazowie, a straszą drużyna z SP w Gieraszowicach. Zwycięskie zespoły będą reprezentować powiat sandomierski w eliminacjach szczebla wojewódzkiego.

Poprawa stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej, popularyzacja przepisów i zasad ruchu drogowego, upowszechnienie umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz popularyzowanie roweru jako środka transportu to główne cele konkursu.

REKLAMA
PILKINGTON

Zmagania były dwuetapowe. W pierwszej części uczestnicy konkursu zmierzyli się z testem naszpikowanym pytaniami z przepisów ruchu drogowego. W drugiej, zawodnicy wykazywali się umiejętnościami jazdy rowerem po torze miasteczka drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy. Umiejętności uczniów oceniali sandomierscy policjanci z „drogówki” oraz ratownicy Polskiego Czerwonego Krzyża.

Uczestnicy eliminacji szczebla powiatowego byli dobrze przygotowani.

REKLAMA

Konkursy i lekcje na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym są istotnym elementem zapobiegania drogowym zdarzeniom. Edukację należy zaczynać od najmłodszych.

Najlepsi otrzymali okolicznościowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Upominki ufundowane przez samorząd powiatowy miały nie tylko być podziękowaniem za osiągnięte wyniki, ale także zachętą do udziału w tym konkursie.

Sebastian, Paweł, Bartek ze Szkoły Podstawowej w Gieraszowicach byli zadowoleni ze zwycięstwa. Uczniowie podkreślili, że wygraną okupili solidnymi przygotowaniami.

Test był dla nich trudniejszą częścią powiatowego finału.

Miejmy nadzieję, że zwycięskie drużyny ze szkół w Obrazowie i Gieraszowicach równie dobrze sobie poradzą podczas eliminacji wojewódzkich.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,818PolubieniaLubię to
147ObserwującyObserwuj
864SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
słabe opady śniegu
-3.3 ° C
-1.6 °
-3.5 °
95 %
2.7kmh
100 %
niedz.
-1 °
pon.
-5 °
wt.
0 °
śr.
-4 °
czw.
-2 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE