-1.7 C
Sandomierz
środa, 29 listopada, 2023
REKLAMA
Strona głównaUroczystościOpatowscy strażacy świętowali. Oprócz awansów, życzeń i podziękowań, otrzymali wóz bojowy

Opatowscy strażacy świętowali. Oprócz awansów, życzeń i podziękowań, otrzymali wóz bojowy

W środowe przedpołudnie w Opatowie odbył powiatowy Dzień Strażaka. W uroczystości wzięli udział m.in.: senator Jarosław Rusiecki, władze samorządowe, komendant wojewódzki PSP w Kielcach nadbryg. Krzysztof Ciosek, przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych, instytucji. Strażacy otrzymali akty awansów na wyższe stopnie, odznaczenia, medale i okolicznościowe dyplomy.

Do opatowskich strażaków wyrazy wdzięczności i życzenia w okolicznościowych listach skierowali parlamentarzyści: Andrzej Kryj i Agata Wojtyszek.

REKLAMA
PILKINGTON

Osobiście życzenia złożył senator Jarosław Rusiecki.

W imieniu samorządowców życzenia złożył Tomasz Staniek, opatowski starosta.

REKLAMA

Marcin Majcher, burmistrz Ożarowa i prezes Zarządu Powiatowego OSP dziękował strażakom z opatowskiego za dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców, a władzom komendy wojewódzkiej, za wsparcie przy pozyskiwaniu sprzętu i wyposażenia.

Komendant wojewódzki PSP w Kielcach nadbryg. Krzysztof Ciosek oprócz życzeń dla opatowskich strażaków, podkreślił ich ciężką, codzienną służbę.

Mł. bryg. Sylwester Kochanowicz, komendant powiatowy PSP w Opatowie dziękował za życzenia i ciepłe słowa jakie w kierunku strażaków padły podczas dzisiejszego apelu, szczególne podziękowania skierował do swoich podwładnych w mundurach i pracowników cywilnych.

Kapelan strażaków z powiatu opatowskiego ks. Marek Bieniasz poświęcił ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy ze zwiększonym potencjałem ratownictwa drogowego, który otrzymali strażacy z KP PSP w Opatowie. Jednostki OSP z Tarłowa i Wszechświętych odebrały narzędzia hydrauliczne.

Specjalne podziękowania komendant wojewódzki skierował do Łukasza i Marcina Żyłów, za pomoc przy organizacji ćwiczeń i szkoleń z ratownictwa technicznego.

Uroczystość zgodnie z tradycją zakończyło spotkanie przy strażackiej grochówce.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,808PolubieniaLubię to
147ObserwującyObserwuj
858SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
opady śniegu
-1.7 ° C
0.4 °
-1.9 °
84 %
3.6kmh
57 %
śr.
-3 °
czw.
-0 °
pt.
-0 °
sob.
-1 °
niedz.
-3 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE