23.2 C
Sandomierz
wtorek, 26 września, 2023
REKLAMA
Strona głównaInwestycjeRuszył remont ulicy Żółkiewskiego w Sandomierzu. Prace będą prowadzone etapami

Ruszył remont ulicy Żółkiewskiego w Sandomierzu. Prace będą prowadzone etapami

W poniedziałek rozpoczął się remont ulicy Żółkiewskiego w Sandomierzu. To inwestycja długo oczekiwana przez mieszkańców największego osiedla w mieście. Koszt zadania to prawie 2,4 mln.

Na remont ulicy Żółkiewskiego Sandomierz pozyskał dofinansowanie z rządowego programu w kwocie prawie 1,4 mln zł. Ponad 900 tys. dołoży gmina. Burmistrz Marcin Marzec jest zadowolony z realizowanej inwestycji i wysokości otrzymanego dofinansowania.

14 marca rozpoczęły się roboty budowlane ulicy Żółkiewskiego przy blokach 3,5,7 oraz 9. Pozyskane środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg to niespełna 1,4mln zł, przy wkładzie własnym miasta Sandomierza 931 tys. zł, czyli około 60 procent wartości zadania.

REKLAMA

W ramach zadania na łącznym odcinku o długości niewiele ponad kilometr przy blokach wielorodzinnych 3,5,7,9 wykonany zostanie remont nawierzchni jezdni drogi, chodników, zatok postojowych. Zostaną wymienione słupy oświetlenia ulicznego przy bloku nr 3. Wyregulowane będą wpusty kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Zostaną odnowione przejścia dla pieszych oraz progi zwalniające.

Poprawi się bezpieczeństwo, wybudujemy nowe oświetlenie, zmodernizujemy i poprawimy miejsca parkingowe przed niektórymi blokami. Na pewno teren zyska również estetycznie. 

REKLAMA
PILKINGTON

Inwestycja ma być gotowa do końca listopada tego roku.

Firma ma czas do końca listopada na wykonanie tej inwestycji. Mamy zapewnienia, że zrobią to tak szybko jak to będzie możliwe.

Aby zapewnić w miarę normalne funkcjonowanie mieszkającym przy tej ulicy, zadanie będzie realizowane etapami po 100 metrów każdy. Burmistrz zapewnił, że instalacja sanitarna i deszczowa biegnące pod modernizowanymi: jezdnią i chodnikami są w dobrym stanie i nie wymagają remontu.

spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMAspot_img
REKLAMA
NOVIS24PL

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!

OBSERWUJ NAS

7,450PolubieniaLubię to
135ObserwującyObserwuj
767SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
bezchmurnie
23.2 ° C
24.3 °
22.3 °
72 %
1.8kmh
0 %
wt.
22 °
śr.
26 °
czw.
27 °
pt.
26 °
sob.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE