23.2 C
Sandomierz
wtorek, 26 września, 2023
REKLAMA
Strona głównaKonferencje prasowe"Prace związane z przebudową mostu w Sandomierzu idą zgodnie z planem". Konferencja...

„Prace związane z przebudową mostu w Sandomierzu idą zgodnie z planem”. Konferencja posła Marka Kwitka

Jak poinformował poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Kwitek na dzisiejszej konferencji prasowej zorganizowanej na starym moście w Sandomierzu, wszystkie prace związane z rozbudową istniejącego mostu przebiegają zgodnie z założeniami.

Zgodnie z harmonogramem prace na moście w Sandomierzu mają się rozpocząć we wrześniu 2022 roku, w chwili obecnej trwają prace projektowe i związane z tym niezbędne uzgodnienia. Złożony został wniosek o zamienne pozwolenie na budowę w zakresie obejmującym most oraz przełożenia infrastruktury sieciowej – obejmuje ona kanalizację deszczową, sieć  sanitarną, wodociągową, elektroenergetyczną, teletechniczną, gazową. Pozwoli to rozpocząć prace związane z rozbiórką mostu i przełożeniem sieci  w maju lub czerwcu. Trwa również procedura  zatwierdzenia optymalnego rozwiązania węzła drogowego od strony Tarnobrzega – wyjście z dwóch mostów. Proponowane rozwiązanie mieści się w granicach terenu, którego właścicielem jest GDDKiA i nie powoduje konieczności wyburzania jakichkolwiek budynków i jest w korytarzu-obszarze decyzji środowiskowej.

REKLAMA

Jak dodał poseł Kwitek najpóźniej w czerwcu tego roku rozpocznie się demontaż instalacji naziemnych i podziemnych związanych ze starym mostem na Wiśle w Sandomierzu, po czym rozpocznie się jego przebudowa i ponowne włączenie do ruchu.Natomiast przełożenie sieci i infrastruktury technicznej   nastąpi na przełomie maja i czerwca.

REKLAMA
PILKINGTON

Przypomnijmy, że całą inwestycję związaną z przebudową mostu wykona tarnobrzeska firma Intop, która na wykonanie wszystkich prac ma 34 miesiące od podpisania umowy z wyłączeniem okresów zimowych w czasie prac.

Otwarcie mostu planowane jest pod koniec 2024 roku.


spot_img
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.info
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.infohttps://stv.info/
Redaktor Naczelny STV.INFO. Od kilku lat związana z mediami lokalnymi. Zawsze z pasją realizująca misję dziennikarską i zawsze obecna blisko ludzkich spraw.
REKLAMAspot_img
REKLAMA
NOVIS24PL

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!

OBSERWUJ NAS

7,450PolubieniaLubię to
135ObserwującyObserwuj
767SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
bezchmurnie
23.2 ° C
24.3 °
22.3 °
72 %
1.8kmh
0 %
wt.
22 °
śr.
26 °
czw.
27 °
pt.
26 °
sob.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE