22.6 C
Sandomierz
czwartek, 7 lipca, 2022
REKLAMA
Strona głównaNa sygnaleNadkomisarz Wojciech Szymczak szefem opatowskich policjantów

Nadkomisarz Wojciech Szymczak szefem opatowskich policjantów

REKLAMA

W miniony wtorek w Komendzie Powiatowej Policji w Opatowie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji powołania na stanowisko Komendanta Powiatowego nadkom. Wojciecha Szymczaka. W uroczystości udział wziął Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach nadinsp. dr Jarosław Kaleta, zaproszeni goście oraz kadra kierownicza opatowskiej jednostki.

We wtorek, punktualnie o godz. 13.00 w sali narad Komendy Powiatowej Policji w Opatowie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji powołania na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Opatowie nadkom. Wojciecha Szymczaka, któremu na początku lutego bieżącego roku zostały powierzone obowiązki szefa opatowskich stróżów prawa. W uroczystości udział wziął Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach nadinsp. dr Jarosław Kaleta, burmistrzowie i wójtowie z powiatu opatowskiego, szefowa Prokuratury Rejonowej w Opatowie, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie, kapelan opatowskich stróżów prawa oraz kadra kierownicza.

Zbiórka rozpoczęła się od złożenia meldunku przez dowódcę uroczystości podinsp. Gustawa Szczepańskiego Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Kielcach nadisp. dr Jarosławowi Kalecie. Następnie wprowadzony został sztandar Komendy Powiatowej Policji w Opatowie.

REKLAMA
PILKINGTON

Po ceremonii przywitania zaproszonych gości odczytany został rozkaz personalny o powołaniu na stanowisko Komendanta Powiatowego w Opatowie nadkom. Wojciecha Szymczaka, który następnie złożył meldunek Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Kielcach o objęciu stanowiska służbowego.

REKLAMA

Podczas okolicznościowych przemówień nadkom. Wojciech Szymczak usłyszał życzenia satysfakcji i zadowolenia z pełnionej funkcji, z podkreśleniem odpowiedzialności jaką niesie za sobą kierowanie jednostką policji oraz tworzenie właściwej atmosfery do rzetelnej i oddanej realizacji obowiązków służbowych przez podległych policjantów i pracowników.  Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach nadinsp. dr Jarosław Kaleta podkreślił, że służba w Policji to służba i poświęcenie dla drugiego człowieka, zarówno pod względem jego bezpieczeństwa jak i właściwego funkcjonowania w społeczeństwie. Ks. Kapelan Marek Łuszczyński podkreślił, że słowa uznania, które w tak ważnym dniu trafiły do nadkom. Wojciecha Szymczaka są jak wiatr, który dmucha w żagle i pomaga w pokonywaniu codziennych wyzwań.

Odpowiadając na wyrażone słowa uznania jak i oczekiwania względem nowego Komendanta nadkom. Wojciech Szymczak zapewnił o swojej gotowości do sprawowania powierzonej funkcji jak i pełnej świadomości oczekiwań jakie stawia przed nim społeczeństwo oraz przełożeni.

„Warto służyć każdemu człowiekowi i dla każdego warto się poświęcić” – sentencja Kardynała Stefana Wyszyńskiego zawarta w liście gratulacyjnym od przedstawicieli samorządów będzie towarzyszyła Panu Komendantowi w dalszym pełnieniu służby.

Opr. KCW
Źródło: KPP Opatów

spot_img
REDAKCJA | redakcja@stv.info
REDAKCJA | redakcja@stv.infohttps://stv.info/
STV.INFO - Twój nowy portal informacyjny. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie dzieją się rzeczy ważne dla Ciebie.
REKLAMAspot_img
OSTATNIE ARTYKUŁY
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
REKLAMA
NOVIS24

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OBSERWUJ NAS

2,700FaniLubię
40ObserwującyObserwuj
140SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
NOVIS24

NAJPOPULARNIEJSZE

Sandomierz
zachmurzenie duże
22.6 ° C
22.8 °
22.6 °
44 %
0.9kmh
92 %
czw.
21 °
pt.
21 °
sob.
23 °
niedz.
19 °
pon.
17 °

OSTATNIE KOMENTARZE