4.3 C
Sandomierz
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024
REKLAMA
Strona głównaNa sygnaleNadkomisarz Wojciech Szymczak szefem opatowskich policjantów

Nadkomisarz Wojciech Szymczak szefem opatowskich policjantów

W miniony wtorek w Komendzie Powiatowej Policji w Opatowie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji powołania na stanowisko Komendanta Powiatowego nadkom. Wojciecha Szymczaka. W uroczystości udział wziął Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach nadinsp. dr Jarosław Kaleta, zaproszeni goście oraz kadra kierownicza opatowskiej jednostki.

We wtorek, punktualnie o godz. 13.00 w sali narad Komendy Powiatowej Policji w Opatowie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji powołania na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Opatowie nadkom. Wojciecha Szymczaka, któremu na początku lutego bieżącego roku zostały powierzone obowiązki szefa opatowskich stróżów prawa. W uroczystości udział wziął Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach nadinsp. dr Jarosław Kaleta, burmistrzowie i wójtowie z powiatu opatowskiego, szefowa Prokuratury Rejonowej w Opatowie, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie, kapelan opatowskich stróżów prawa oraz kadra kierownicza.

REKLAMA
PILKINGTON

Zbiórka rozpoczęła się od złożenia meldunku przez dowódcę uroczystości podinsp. Gustawa Szczepańskiego Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Kielcach nadisp. dr Jarosławowi Kalecie. Następnie wprowadzony został sztandar Komendy Powiatowej Policji w Opatowie.

Po ceremonii przywitania zaproszonych gości odczytany został rozkaz personalny o powołaniu na stanowisko Komendanta Powiatowego w Opatowie nadkom. Wojciecha Szymczaka, który następnie złożył meldunek Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Kielcach o objęciu stanowiska służbowego.

REKLAMA -->

Podczas okolicznościowych przemówień nadkom. Wojciech Szymczak usłyszał życzenia satysfakcji i zadowolenia z pełnionej funkcji, z podkreśleniem odpowiedzialności jaką niesie za sobą kierowanie jednostką policji oraz tworzenie właściwej atmosfery do rzetelnej i oddanej realizacji obowiązków służbowych przez podległych policjantów i pracowników.  Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach nadinsp. dr Jarosław Kaleta podkreślił, że służba w Policji to służba i poświęcenie dla drugiego człowieka, zarówno pod względem jego bezpieczeństwa jak i właściwego funkcjonowania w społeczeństwie. Ks. Kapelan Marek Łuszczyński podkreślił, że słowa uznania, które w tak ważnym dniu trafiły do nadkom. Wojciecha Szymczaka są jak wiatr, który dmucha w żagle i pomaga w pokonywaniu codziennych wyzwań.

Odpowiadając na wyrażone słowa uznania jak i oczekiwania względem nowego Komendanta nadkom. Wojciech Szymczak zapewnił o swojej gotowości do sprawowania powierzonej funkcji jak i pełnej świadomości oczekiwań jakie stawia przed nim społeczeństwo oraz przełożeni.

„Warto służyć każdemu człowiekowi i dla każdego warto się poświęcić” – sentencja Kardynała Stefana Wyszyńskiego zawarta w liście gratulacyjnym od przedstawicieli samorządów będzie towarzyszyła Panu Komendantowi w dalszym pełnieniu służby.

Opr. KCW
Źródło: KPP Opatów

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
REDAKCJA | redakcja@stv.info
REDAKCJA | redakcja@stv.infohttps://stv.info/
STV.INFO - Twój nowy portal informacyjny. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie dzieją się rzeczy ważne dla Ciebie.
REKLAMA
NOVIS24PL
REKLAMAspot_img

OBSERWUJ NAS

8,928PolubieniaLubię to
181ObserwującyObserwuj
1,690SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
4.3 ° C
5.1 °
4.3 °
88 %
0.9kmh
100 %
pon.
7 °
wt.
13 °
śr.
9 °
czw.
12 °
pt.
6 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE