0.9 C
Sandomierz
niedziela, 10 grudnia, 2023
REKLAMA
Strona głównaUroczystościUroczyste otwarcie świetlicy w Byszowie. Będzie służyć strażakom i gospodyniom

Uroczyste otwarcie świetlicy w Byszowie. Będzie służyć strażakom i gospodyniom

Budynek remizy i świetlicy w Byszowie w gminie Klimontów doczekał się gruntownego remontu, po którym budynek będzie służył mieszkańcom tej miejscowości. W minioną niedzielę odbyło się uroczyste jego otwarcie po wykonanym remoncie i termomodernizacji. Od tej pory społeczność Byszowa ma się gdzie spotkać, aby miło i aktywnie spędzić czas.

Na to, aby budynek remizy wyglądał tak jak teraz mieszkańcy Byszowa czekali dosyć długo, jednak nie bezczynnie. Przez ostatnie lata udało się m.in. podciągnąć wodę, zrobić kanalizację czy też odświeżyć odrobinę wnętrze.

REKLAMA
PILKINGTON

W nowym Obiekcie Kultury w Byszowie swoją siedzibę znalazły panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich oraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej.

Remont całego budynku pochłonął ponad 900 tysięcy złotych, z czego wkład gminy dzięki zewnętrznym dofinansowaniom wyniósł jedynie 300 tysięcy złotych.

REKLAMA

Świetlica w Byszowie to kolejny budynek po remoncie na terenie gminy Klimontów. Jak przyznał burmistrz Marek Goździewski w najbliższym czasie otwarte zostaną kolejne świetlice.

Oddanie tak ważnej inwestycji to ważne wydarzenie dla mieszkańców Byszowa, dlatego po oficjalnym przecięciu wstęgi przyszedł czas na wspólną integrację, którą zwieńczyła biesiada i pyszny poczęstunek.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Piotr Andryka | p.andryka@stv.info
Piotr Andryka | p.andryka@stv.infohttps://stv.info
Pomysłodawca i współtwórca STV.INFO. Dziennikarz, fotoreporter, operator i realizator telewizyjny. Z mediami związany od 2017 roku.
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,855PolubieniaLubię to
148ObserwującyObserwuj
880SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
0.9 ° C
1.2 °
0.9 °
89 %
2.8kmh
100 %
niedz.
1 °
pon.
2 °
wt.
3 °
śr.
2 °
czw.
2 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE