-0.7 C
Sandomierz
wtorek, 28 marca, 2023
REKLAMA
Strona głównaAKTUALNOŚCIW szpitalu w Sandomierzu można już odwiedzać swoich bliskich

W szpitalu w Sandomierzu można już odwiedzać swoich bliskich

Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu od dziś umożliwił odwiedziny bliskim pacjentów przebywających w sandomierskiej lecznicy. Jak czytamy w komunikacie dyrekcji szpitala jest to związane z coraz mniejszą ilością przypadków COVID-19.

REKLAMA

Aby móc odwiedzić osobę przebywającą w sandomierskim szpitalu należy spełnić jednak podstawowe uwarunkowania o których można przeczytać poniżej:

 1. Zabrania się odwiedzin osobom wykazującym objawy infekcji wirusowej, dotkniętych chorobą zakaźną, pod wpływem alkoholu, narkotyków czy innych środków odurzających.
 2. Odwiedzanie chorych przebywających w szpitalu jest możliwe codziennie w godzinach 13.00 -16.00
 3. Odwiedzanie chorych w terminalnej fazie choroby jest dozwolone również poza wyznaczonymi godzinami po uzyskaniu zgody Ordynatora/ Kierownika Oddziału/ lekarza dyżurnego.
 4. Do jednego pacjenta może wejść jednoczasowo wyłącznie JEDNA OSOBA (z zastrzeżeniem ust. 5).
 5. Odwiedzanie chorych przez osoby niepełnoletnie poniżej 14 r.ż. jest dozwolone w towarzystwie osoby dorosłej. Zaleca się, aby w odwiedzinach nie uczestniczyły dzieci poniżej 7 r.ż., szczególnie gdy pacjent przebywa na sali wieloosobowej lub jego stan jest określany jako ciężki.
 6. W sali chorych może przebywać maksymalnie 2 osoby odwiedzające.
 7. Czas odwiedzin max. do 20 minut.
 8. Osoba odwiedzająca ZOBOWIĄZANA JEST do zakładania maseczki w kontakcie z pacjentem / personelem
 9. W czasie odwiedzin na salach intensywnego nadzoru oraz w Oddziale Intensywnej Terapii osoba odwiedzająca zobowiązana jest do zakładania fartucha jednorazowego (fartuchy dostępne w automacie przy wejściu głównym)
 10. W czasie odwiedzin zabrania się przemieszczania się osób odwiedzających do innych pomieszczeń Szpitala (poza salą chorego), w szczególności kuchenek oddziałowych, innych sal chorych, gabinetów.
 11. Z uwagi na poszanowanie prywatności, godności i intymności wszystkich pacjentów, osoby odwiedzające zobowiązane są do opuszczenia sali na czas wizyty lekarskiej lub pielęgniarskiej oraz, w trakcie wykonywania czynności medycznych i pielęgnacyjnych.
 12. Osoba odwiedzająca ZOBOWIĄZANA JEST do przeprowadzenia dezynfekcji rąk po wejściu do Szpitala, przed i po kontakcie z osobą odwiedzaną i przed wyjściem ze Szpitala
 13. Osoba odwiedzająca stosuje się BEZWZGLĘDNIE do zaleceń wydanych przez personel Szpitala.
 14. Ilość dostarczonych pacjentowi artykułów należy ograniczyć do niezbędnego minimum – wszystkie rzeczy powinny zmieścić się w szafce przyłóżkowej, zabrania się przechowywania rzeczy w torbach poza szafką
 15. Obowiązuje zakaz wnoszenia, spożywania i dostarczania pacjentowi alkoholu, narkotyków, środków odurzających i substancji psychotropowych oraz wszelkich innych substancji podobnie działających.
 16. W przypadku naruszenia przez osoby odwiedzające zasad odwiedzin, personel Szpitala ma prawo nakazać takim osobom natychmiastowe opuszczenie Szpitala. W przypadkach szczególnie uzasadnionych personel Szpitala może wezwać ochronę Szpitala lub Policję.
spot_img
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.info
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.infohttps://stv.info/
Redaktor Naczelny STV.INFO. Od kilku lat związana z mediami lokalnymi. Zawsze z pasją realizująca misję dziennikarską i zawsze obecna blisko ludzkich spraw.
REKLAMAspot_img
REKLAMA
NOVIS24PL

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!

OBSERWUJ NAS

6,214PolubieniaLubię to
121ObserwującyObserwuj
587SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
NOVIS24

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
-0.7 ° C
-0.2 °
-1.1 °
67 %
3.6kmh
93 %
wt.
-1 °
śr.
7 °
czw.
10 °
pt.
14 °
sob.
8 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE