11.3 C
Sandomierz
wtorek, 23 kwietnia, 2024
REKLAMA
Strona głównaAKTUALNOŚCIW szpitalu w Sandomierzu można już odwiedzać swoich bliskich

W szpitalu w Sandomierzu można już odwiedzać swoich bliskich

Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu od dziś umożliwił odwiedziny bliskim pacjentów przebywających w sandomierskiej lecznicy. Jak czytamy w komunikacie dyrekcji szpitala jest to związane z coraz mniejszą ilością przypadków COVID-19.

REKLAMA
PILKINGTON

Aby móc odwiedzić osobę przebywającą w sandomierskim szpitalu należy spełnić jednak podstawowe uwarunkowania o których można przeczytać poniżej:

 1. Zabrania się odwiedzin osobom wykazującym objawy infekcji wirusowej, dotkniętych chorobą zakaźną, pod wpływem alkoholu, narkotyków czy innych środków odurzających.
 2. Odwiedzanie chorych przebywających w szpitalu jest możliwe codziennie w godzinach 13.00 -16.00
 3. Odwiedzanie chorych w terminalnej fazie choroby jest dozwolone również poza wyznaczonymi godzinami po uzyskaniu zgody Ordynatora/ Kierownika Oddziału/ lekarza dyżurnego.
 4. Do jednego pacjenta może wejść jednoczasowo wyłącznie JEDNA OSOBA (z zastrzeżeniem ust. 5).
 5. Odwiedzanie chorych przez osoby niepełnoletnie poniżej 14 r.ż. jest dozwolone w towarzystwie osoby dorosłej. Zaleca się, aby w odwiedzinach nie uczestniczyły dzieci poniżej 7 r.ż., szczególnie gdy pacjent przebywa na sali wieloosobowej lub jego stan jest określany jako ciężki.
 6. W sali chorych może przebywać maksymalnie 2 osoby odwiedzające.
 7. Czas odwiedzin max. do 20 minut.
 8. Osoba odwiedzająca ZOBOWIĄZANA JEST do zakładania maseczki w kontakcie z pacjentem / personelem
 9. W czasie odwiedzin na salach intensywnego nadzoru oraz w Oddziale Intensywnej Terapii osoba odwiedzająca zobowiązana jest do zakładania fartucha jednorazowego (fartuchy dostępne w automacie przy wejściu głównym)
 10. W czasie odwiedzin zabrania się przemieszczania się osób odwiedzających do innych pomieszczeń Szpitala (poza salą chorego), w szczególności kuchenek oddziałowych, innych sal chorych, gabinetów.
 11. Z uwagi na poszanowanie prywatności, godności i intymności wszystkich pacjentów, osoby odwiedzające zobowiązane są do opuszczenia sali na czas wizyty lekarskiej lub pielęgniarskiej oraz, w trakcie wykonywania czynności medycznych i pielęgnacyjnych.
 12. Osoba odwiedzająca ZOBOWIĄZANA JEST do przeprowadzenia dezynfekcji rąk po wejściu do Szpitala, przed i po kontakcie z osobą odwiedzaną i przed wyjściem ze Szpitala
 13. Osoba odwiedzająca stosuje się BEZWZGLĘDNIE do zaleceń wydanych przez personel Szpitala.
 14. Ilość dostarczonych pacjentowi artykułów należy ograniczyć do niezbędnego minimum – wszystkie rzeczy powinny zmieścić się w szafce przyłóżkowej, zabrania się przechowywania rzeczy w torbach poza szafką
 15. Obowiązuje zakaz wnoszenia, spożywania i dostarczania pacjentowi alkoholu, narkotyków, środków odurzających i substancji psychotropowych oraz wszelkich innych substancji podobnie działających.
 16. W przypadku naruszenia przez osoby odwiedzające zasad odwiedzin, personel Szpitala ma prawo nakazać takim osobom natychmiastowe opuszczenie Szpitala. W przypadkach szczególnie uzasadnionych personel Szpitala może wezwać ochronę Szpitala lub Policję.
0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.info
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.infohttps://stv.info/
Redaktor Naczelny STV.INFO. Od kilku lat związana z mediami lokalnymi. Zawsze z pasją realizująca misję dziennikarską i zawsze obecna blisko ludzkich spraw.
REKLAMA
NOVIS24PL
REKLAMAspot_img

OBSERWUJ NAS

8,975PolubieniaLubię to
180ObserwującyObserwuj
1,690SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie umiarkowane
11.3 ° C
12 °
9.8 °
54 %
0.9kmh
51 %
wt.
10 °
śr.
8 °
czw.
12 °
pt.
15 °
sob.
19 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE