22.6 C
Sandomierz
czwartek, 7 lipca, 2022
REKLAMA
Strona głównaAktualnościW szpitalu w Sandomierzu można już odwiedzać swoich bliskich

W szpitalu w Sandomierzu można już odwiedzać swoich bliskich

REKLAMA

Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu od dziś umożliwił odwiedziny bliskim pacjentów przebywających w sandomierskiej lecznicy. Jak czytamy w komunikacie dyrekcji szpitala jest to związane z coraz mniejszą ilością przypadków COVID-19.

Aby móc odwiedzić osobę przebywającą w sandomierskim szpitalu należy spełnić jednak podstawowe uwarunkowania o których można przeczytać poniżej:

 1. Zabrania się odwiedzin osobom wykazującym objawy infekcji wirusowej, dotkniętych chorobą zakaźną, pod wpływem alkoholu, narkotyków czy innych środków odurzających.
 2. Odwiedzanie chorych przebywających w szpitalu jest możliwe codziennie w godzinach 13.00 -16.00
 3. Odwiedzanie chorych w terminalnej fazie choroby jest dozwolone również poza wyznaczonymi godzinami po uzyskaniu zgody Ordynatora/ Kierownika Oddziału/ lekarza dyżurnego.
 4. Do jednego pacjenta może wejść jednoczasowo wyłącznie JEDNA OSOBA (z zastrzeżeniem ust. 5).
 5. Odwiedzanie chorych przez osoby niepełnoletnie poniżej 14 r.ż. jest dozwolone w towarzystwie osoby dorosłej. Zaleca się, aby w odwiedzinach nie uczestniczyły dzieci poniżej 7 r.ż., szczególnie gdy pacjent przebywa na sali wieloosobowej lub jego stan jest określany jako ciężki.
 6. W sali chorych może przebywać maksymalnie 2 osoby odwiedzające.
 7. Czas odwiedzin max. do 20 minut.
 8. Osoba odwiedzająca ZOBOWIĄZANA JEST do zakładania maseczki w kontakcie z pacjentem / personelem
 9. W czasie odwiedzin na salach intensywnego nadzoru oraz w Oddziale Intensywnej Terapii osoba odwiedzająca zobowiązana jest do zakładania fartucha jednorazowego (fartuchy dostępne w automacie przy wejściu głównym)
 10. W czasie odwiedzin zabrania się przemieszczania się osób odwiedzających do innych pomieszczeń Szpitala (poza salą chorego), w szczególności kuchenek oddziałowych, innych sal chorych, gabinetów.
 11. Z uwagi na poszanowanie prywatności, godności i intymności wszystkich pacjentów, osoby odwiedzające zobowiązane są do opuszczenia sali na czas wizyty lekarskiej lub pielęgniarskiej oraz, w trakcie wykonywania czynności medycznych i pielęgnacyjnych.
 12. Osoba odwiedzająca ZOBOWIĄZANA JEST do przeprowadzenia dezynfekcji rąk po wejściu do Szpitala, przed i po kontakcie z osobą odwiedzaną i przed wyjściem ze Szpitala
 13. Osoba odwiedzająca stosuje się BEZWZGLĘDNIE do zaleceń wydanych przez personel Szpitala.
 14. Ilość dostarczonych pacjentowi artykułów należy ograniczyć do niezbędnego minimum – wszystkie rzeczy powinny zmieścić się w szafce przyłóżkowej, zabrania się przechowywania rzeczy w torbach poza szafką
 15. Obowiązuje zakaz wnoszenia, spożywania i dostarczania pacjentowi alkoholu, narkotyków, środków odurzających i substancji psychotropowych oraz wszelkich innych substancji podobnie działających.
 16. W przypadku naruszenia przez osoby odwiedzające zasad odwiedzin, personel Szpitala ma prawo nakazać takim osobom natychmiastowe opuszczenie Szpitala. W przypadkach szczególnie uzasadnionych personel Szpitala może wezwać ochronę Szpitala lub Policję.
spot_img
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.info
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.infohttps://stv.info/
Redaktor Naczelny STV.INFO. Od kilku lat związana z mediami lokalnymi. Zawsze z pasją realizująca misję dziennikarską i zawsze obecna blisko ludzkich spraw.
REKLAMAspot_img
OSTATNIE ARTYKUŁY
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
REKLAMA
NOVIS24

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OBSERWUJ NAS

2,700FaniLubię
40ObserwującyObserwuj
140SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
NOVIS24

NAJPOPULARNIEJSZE

Sandomierz
zachmurzenie duże
22.6 ° C
22.8 °
22.6 °
44 %
0.9kmh
92 %
czw.
21 °
pt.
21 °
sob.
23 °
niedz.
19 °
pon.
17 °

OSTATNIE KOMENTARZE