-2.4 C
Sandomierz
wtorek, 28 listopada, 2023
REKLAMA
Strona głównaAKTUALNOŚCIPiękny koncert w Staszowie. Patriotyzm wyrazili śpiewem

Piękny koncert w Staszowie. Patriotyzm wyrazili śpiewem

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Staszowie rozpoczął w piątkowy wieczór koncert finałowy III Świętokrzyskiego Konkursu Piosenki i Pieśni Niepodległej w Staszowskim Ośrodku Kultury. Na scenie wystąpiło w sumie 19 finalistów, którzy poprzez swoje wykonania wybranych przez siebie utworów pokazali jak można swój duch patriotyzmu wyrazić śpiewając.

Anna Gogola dyrektor Staszowskiego Ośrodka Kultury przyznała, że właśnie taka forma uczczenia Święta Niepodległości jest jedną z najbardziej wyraźnych, która trafia do każdego pokolenia. Od najmłodszych do już dorosłych osób. Dlatego właśnie taka forma przyświecała organizatorem i pomysłodawcom Świętokrzyskiego Konkursu Piosenki i Pieśni Niepodległej.

REKLAMA
PILKINGTON

I właśnie poprzez śpiew i artystyczne dusze Staszów po raz kolejny pokazuje, że tak również można manifestować swoją miłość do Polski.

Konkurs, ale również koncert wieńczący całe artystyczne przedsięwzięcie ma rozwijać lokalny patriotyzm.

REKLAMA

Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Z tego faktu cieszy się burmistrz Staszowa, Leszek Kopeć, który przyznał, że najważniejsze jest to, że bierze w nim udział tyle młodych wykonawców.

Konkurs utworów patriotycznych odbywał się w kilku kategoriach. Jedną z nich wygrał zespół Singers QR działający przy Gminnym Centrum Kultury w Rytwianach.

Robert Wyrazik, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Rytwianach przyznał, że właśnie w taki sposób chce świętować patriotyczne uroczystości. Jak dodał chce świętować patriotyzm, ale w nowoczesnej wersji.

III Świętokrzyski Konkurs Piosenki i Pieśni Niepodległej obył się pod honorowym patronatem burmistrza Staszowa. Sponsorem organizowanego przez Staszowski Ośrodek Kultury konkursu i koncertu była natomiast Enea Elektrownia Połaniec.

Fot. Adrian Jakuszewski | STV.INFO

ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.info
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.infohttps://stv.info/
Redaktor Naczelny STV.INFO. Od kilku lat związana z mediami lokalnymi. Zawsze z pasją realizująca misję dziennikarską i zawsze obecna blisko ludzkich spraw.
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,795PolubieniaLubię to
146ObserwującyObserwuj
854SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
słabe opady śniegu
-2.4 ° C
-1.9 °
-2.4 °
95 %
0.9kmh
100 %
wt.
-3 °
śr.
-1 °
czw.
-0 °
pt.
-1 °
sob.
-0 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE