6.5 C
Sandomierz
wtorek, 27 lutego, 2024
REKLAMA
Strona głównaSportJan Pałasz odwołany z funkcji prezesa Esteru Wojciechowice. Burzliwe obrady znajdą finał...

Jan Pałasz odwołany z funkcji prezesa Esteru Wojciechowice. Burzliwe obrady znajdą finał w sądzie?

Walne zgromadzenie członków GKS Ester Wojciechowice odwołało zarząd klubu i na tym samym posiedzeniu powołało nowy. Długoletniego prezesa Jana Pałasza zastąpił Mirosław Mierzyński. Dotychczasowy prezes twierdzi, że zgromadzenie odbyło się z naruszeniem prawa i podjętą uchwałę o odwołaniu go z funkcji, zaskarży do sądu. 

Decyzję o dowołaniu zarządu poprzedziła momentami bardzo emocjonalna debata członków walnego zgromadzenia zwołanego przez komisję rewizyjną. Zdaniem jej członków klub nie mógł normalnie funkcjonować, bo jego prezes Jan Pałasz został przez wydział gier i dyscypliny Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej ukarany dyskwalifikacją na okres 3 lat z jednoznacznym zakazem pełnienia wszelkich funkcji związanych z działalnością w piłce nożnej. 

REKLAMA
PILKINGTON

Jan Pałasz twierdzi, że nie zachował się skandalicznie i nie używał wobec i przy młodych zawodnikach słów wulgarnych i niecenzuralnych. 

Uczestnicy zebrania byli podzieleni na dwa stronnictwa. Jedno udowadniało, że zgromadzenie zostało zwołane niezgodnie ze statutem, bo nie wszyscy członkowie zostali powiadomieni o zgromadzeniu. Ich przeciwnicy twierdzili, że wszystko jest de iure. 

REKLAMA

Wymiana zdań na temat, kto jest członkiem klubu, a kto nim nie jest, zaowocowała opuszczeniem sali obrad przez kilka osób. 

Prowadzący zebranie Mikołaj Szczygieł zastosował metodę z polskiego Sejmu, co prawda bez reasumpcji ale za to błyskawicznego głosowania. Zwolennicy zmian wybrali 5 osobowy zarząd, który równie szybko się ukonstytuował. Nowym prezesem został Mirosław Mierzyński.  

Wybranie nowych władz, odwołany prezes uznał za próbę utworzenia drugiego klubu sportowego. 

Dla Mirosława Mierzyńskiego był to powrót do władz klubu z Wojciechowic. Zrezygnował, bo nie tak wyobrażał sobie zarządzanie stowarzyszeniem.

Te pewne sytuacje jakie wydarzyły się w ostatnim czasie to zachowanie byłego już prezesa podczas meczu 14 października, w którym to juniorzy GKS mierzyli się z rówieśnikami ALIT-u Ożarów, a które to opisał arbiter Mikołaj Szczygieł i na tej podstawie związek podjął decyzję o ukaraniu dość surową karą włodarza klubu z Wojciechowic.

Wszyscy uczestnicy zebrania podkreślali zasługi Jana Palasza dla klubu z Wojciechowic. Niestety nie udało się dokonać zmian w sposób pokojowy. 

Szkoda, że zmiana władz odbyła się w niezbyt przyjemnej atmosferze. 

REKLAMA
NOVIS24PL
0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMA
NOVIS24PL
REKLAMA

OBSERWUJ NAS

8,447PolubieniaLubię to
163ObserwującyObserwuj
1,440SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
6.5 ° C
6.7 °
6.5 °
92 %
0.9kmh
93 %
wt.
17 °
śr.
15 °
czw.
13 °
pt.
15 °
sob.
14 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE