9.8 C
Sandomierz
wtorek, 23 kwietnia, 2024
REKLAMA
Strona głównaUroczystościZłote Gody w Obrazowie. 45 par małżeńskich wyróżnionych medalami

Złote Gody w Obrazowie. 45 par małżeńskich wyróżnionych medalami

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie z rąk wójta Gminy Obrazów Krzysztofa Tworka odebrały pary z pięćdziesięcioletnim stażem. Nie zabrakło kwiatów, serdeczności i mnóstwa życzeń.

Ceremonię wręczenia medali poprowadziła dyrektor szkoły w Obrazowie Dorota Kiliańska, a poprzedził ją program artystyczny w wykonaniu uczniów i przedszkolaków z kierowanej przez nią placówki. Tańce, piosenki, wiersze, inscenizacje w wykonaniu młodzieży szkolnej były nagradzane gromkimi brawami. Po efektownych występach wyróżnione pary odebrały medale z rąk wójta gminy Krzysztofa Tworka. Z gratulacjami, życzeniami i kwiatami pospieszyli także pracownicy Gminy Obrazów.

REKLAMA
PILKINGTON

Była to pierwsza od czterech lat ceremonia odznaczenia par za długoletnie pożycie małżeńskie ze względu na zakaz pandemiczne obostrzenia. Na liście wyróżnionych znalazło się aż 45 par.

Moc gorących życzeń skierował do jubilatów wójt Krzysztof Tworek. Gospodarz gminy podkreślił rolę jaką wyróżnieni odegrali w swoich rodzinach i społeczeństwie.

Spotkaliśmy się aby świętować 50. rocznicę zawarcia waszych związków małżeńskich. Ten wyjątkowy dzień jest wielką okazją żeby złożyć wyrazy szacunku wszystkim wam, za te wspólne lata. Jest mi szczególnie miło Was powitać. Z uwagi na to iż przez szalejącą na świecie pandemię covid nie mogliśmy wcześniej zorganizować obchodów złotych godów.
To właśnie pół wieku temu pełni miłości, nadziei powiedzieliście sobie sakramentalne słowo „tak” i włożyliście obrączki. Pół wieku wspólnej drogi życia to bogaty bagaż doświadczeń życiowych. To właśnie wy wychowywaliście swoje dzieci. Kiedy były małe uczyliście je pojmowania otaczającego świata. Następnie, kiedy dorastały uczyliście je rozróżniać dobro od zła. To właśnie dzięki wam dzisiaj wspólnie mogą się ciszyć kiedy ich rodzice obchodzą piękny jubileusz. Odegrali państwo ważną rolę nie tylko w swoich rodzinach ale także i w społeczeństwie, bo przecież pracowaliście dla społeczeństwa. Dzisiaj macie doświadczenie i autorytet. Jesteście bardzo dobrym przykładem trwałości związku małżeńskiego.
Dzień taki jak dzień dzisiejszy, to piękne świadectwo dla młodych. Pokazujcie państwo, że mimo upływu lat w zdrowiu czy chorobie w chwilach gorszych i lepszych jesteście na dobre i na złe.
W dniu waszego pięknego jubileuszu w imieniu swoim oraz całego samorządu Gminy Obrazów życzę kolejnych lat wspólnego życia, radości z dzieci wnuków i prawnuków. Spełnienia najskrytszych marzeń i ogromnego szczęścia jakim możecie otaczać się wzajemnie.
Wszystkiego najlepszego.

REKLAMA -->

Wręczenie odznaczeń zwieńczyło spotkanie przy kawie, herbacie i słodkościach. Był to czas wspólnych rozmów, wspomnień.

Elżbieta i Stanisław Marcowie z Malic poznali się na wiejskiej zabawie w miejscowości Złota. Ślubowali sobie miłość, wierność i uczciwość w kościele w Obrazowie. Receptą na 50 lat wspólnego życia, to zdaniem państwa Marców wzajemny szacunek, miłość. Jubilaci z Malic dochowali się 2 synów. Ich oczkiem w głowie są wnuczki.

Poznaliśmy się cztery lata wcześniej przed ślubem. Po prostu na takiej wiejskiej zabawie w Złotej. Pan Stanisław pracował zawodowo w Machowie. Ja pracowałam w tej szkole. Najpierw byłam jej uczennicą, a później nauczycielką przez 35 lat. Recepta na 50 lat bycia razem to miłość, szacunek i wzajemna pomoc.
Mamy 2 synów żonatych, dwie wnuczki. Obydwie synowe pracują w tej szkole. Jedna jest przedszkolanką, a druga nauczycielką.

Małżeństwo Wiesława i Ryszard Szelągowie podkreślili, że żyło im się dobrze. Podobnie jak inni jubilaci są dumni ze swoich dzieci i ich potomstwa. Mimo, że pan Ryszard pełnił funkcję wójta, to w domu rządziła pani Wiesława.

Żyło się nam dobrze. Różnie to bywało w życiu. My w spokoju i radości byliśmy szczęśliwi.
Mamy trzy córki. Jedna mieszka z nami. Ma dwóch synków. Jeden ma 17, a drugi 11 lat. Druga córka ma dwie córki, a trzecia dziewczynkę o chłopca. Więcej w domu żona była niż wójt. Żonę kocham i kochałem za to że była dobra i dbała o mnie.

Biesiada w weselnych klimatach przypadła jubilatom do gustu, bo oprócz rozmów były także tańce.

Złote Gody, czyli pięćdziesiąt lat pożycia małżeńskiego świętowali: Elżbieta i Stanisław Smardz; Zdzisława i Stanisław Borczuch; Helena i Ryszard Urbańscy; Stefania i Roman Biernat; Teresa i Marian Dereń; Rozalia i Ryszard Mazur; Maria i Tadeusz Łukaszek; Bogumiła i Jan Orawiec; Marianna i Stanisław Orawiec; Krystyna i Stanisław Siudak; Marianna i Wit Floras; Barbara i Stanisław Dobek; Elżbieta i Jan Woźniak; Henryka i Daniel Motyła; Marianna i Marian Woźniak; Alicja i Józef Kucharczyk; Helena i Wit Winiarscy; Ewa i Andrzej Marzec; Irena i Stanisław Kaczor; Krystyna i Zbigniew Łuszcz; Zofia i Jan Kubiccy; Marianna i Henryk Barbach; Anna i Stanisław Wielgus; Maria i Stefan Klimont; Wiesława i Stanisław Kwiecień; Aleksandra i Aleksander Klimont; Maria i Henryk Woźniak; Wiesława i Ryszard Szeląg; Helena i Wiesław Drzazga; Alina i Stefan Mendala; Teresa i Leon Dudek; Zofia i Zygmunt Leszczyńscy; Elżbieta i Stanisław Marzec; Maria i Jerzy Harkot; Krystyna i Janusz Kułaszka; Krystyna i Adam Kowalczyk; Janina i Kazimierz Kozioł; Halina i Jan Batugowscy; Zuzanna i Andrzej Szczerwoda; Alicja i Jan Juda; Krystyna i Bolesław Krempa; Maria i Jerzy Kapusta; Grażyna i Zygmunt Sadowscy; Stefania i Marian Rzepka; Urszula i Jan Świątańscy.

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMA
NOVIS24PL
REKLAMAspot_img

OBSERWUJ NAS

8,975PolubieniaLubię to
180ObserwującyObserwuj
1,690SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie małe
9.8 ° C
13.7 °
9.3 °
56 %
2.2kmh
38 %
wt.
12 °
śr.
8 °
czw.
12 °
pt.
15 °
sob.
19 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE