6.6 C
Sandomierz
poniedziałek, 4 marca, 2024
REKLAMA
MATERIAŁ WYBORCZYspot_img
Strona głównaUroczystościOSP Chobrzany, Wnorów i Głazów w KSRG. Podniosła uroczystość w Samborcu

OSP Chobrzany, Wnorów i Głazów w KSRG. Podniosła uroczystość w Samborcu

MATERIAŁ WYBORCZYspot_img

OSP w Chobrzanach w gminie Samborzec, w Głazowie w gminie Obrazów oraz we Wnorowie w gminie Łoniów jesienią ubiegłego roku zostały wpisane do krajowego systemu ratowniczo gaśniczego, a w niedzielę odebrały decyzję komendanta głównego PSP w tej sprawie. Decyzję, szefowie wpisanych do elity jednostek odebrali z rąk komendanta wojewódzkiego PSP nadbrygadiera Krzysztofa Cioska, któremu asystowali wojewoda świętokrzyski, przedstawiciele władz samorządowych szczebla wojewódzkiego, powiatowego i gminnego. Uroczysty akt przekazania dokumentu potwierdzającego przynależność do KSRG odbył się w hali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych Samborcu.

Uroczystość odbyła się zgodnie ze strażackim ceremoniałem. Był meldunek złożony komendantowi wojewódzkiemu, odśpiewano hymn państwowy. Obecność sztandarów jednostek OSP, władz, druhów ochotników uświetniły ceremonię.

REKLAMA
PILKINGTON

Szefowie jednostek, które dołączyły do strażackiej elity nie kryli z tego faktu satysfakcji i dumy, ale jednocześnie podkreślali, że to dla nich także nowe wyzwania oraz możliwość dalszego rozwoju.

Józef Bryk, wojewoda świętokrzyski podkreślił, że ochotnicze formacje strażackie są najbliżej społeczeństwa i wspólnie z innymi służbami zapewniają mu bezpieczeństwo.

REKLAMA

Jednostki OSP są ważnym elementem w systemie zapewnienia bezpieczeństwa państwa.

Wspólnie ze strażakami z odebrania decyzji komendanta głównego cieszyli się samorządowcy, którzy nie mogli się nachwalić swoich druhów ochotników.

Podwójny powód do zadowolenia miał starosta sandomierski Marcin Piwnik, bo powiat dosprzętowił jednostki i dzięki temu spełniły wymagania do członkostwa w KSRG.

REKLAMA
NOVIS24PL
0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMA
NOVIS24PL
REKLAMA

OBSERWUJ NAS

8,486PolubieniaLubię to
166ObserwującyObserwuj
1,530SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
słabe opady deszczu
6.6 ° C
7.6 °
6.5 °
94 %
0.5kmh
100 %
pon.
8 °
wt.
11 °
śr.
6 °
czw.
5 °
pt.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE