22.3 C
Sandomierz
niedziela, 14 lipca, 2024
REKLAMA
Strona głównaUroczystościOSP Chobrzany, Wnorów i Głazów w KSRG. Podniosła uroczystość w Samborcu

OSP Chobrzany, Wnorów i Głazów w KSRG. Podniosła uroczystość w Samborcu

OSP w Chobrzanach w gminie Samborzec, w Głazowie w gminie Obrazów oraz we Wnorowie w gminie Łoniów jesienią ubiegłego roku zostały wpisane do krajowego systemu ratowniczo gaśniczego, a w niedzielę odebrały decyzję komendanta głównego PSP w tej sprawie. Decyzję, szefowie wpisanych do elity jednostek odebrali z rąk komendanta wojewódzkiego PSP nadbrygadiera Krzysztofa Cioska, któremu asystowali wojewoda świętokrzyski, przedstawiciele władz samorządowych szczebla wojewódzkiego, powiatowego i gminnego. Uroczysty akt przekazania dokumentu potwierdzającego przynależność do KSRG odbył się w hali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych Samborcu.

Uroczystość odbyła się zgodnie ze strażackim ceremoniałem. Był meldunek złożony komendantowi wojewódzkiemu, odśpiewano hymn państwowy. Obecność sztandarów jednostek OSP, władz, druhów ochotników uświetniły ceremonię.

REKLAMA
PILKINGTON

Szefowie jednostek, które dołączyły do strażackiej elity nie kryli z tego faktu satysfakcji i dumy, ale jednocześnie podkreślali, że to dla nich także nowe wyzwania oraz możliwość dalszego rozwoju.

REKLAMA
SOK

Józef Bryk, wojewoda świętokrzyski podkreślił, że ochotnicze formacje strażackie są najbliżej społeczeństwa i wspólnie z innymi służbami zapewniają mu bezpieczeństwo.

REKLAMA -->

Jednostki OSP są ważnym elementem w systemie zapewnienia bezpieczeństwa państwa.

Wspólnie ze strażakami z odebrania decyzji komendanta głównego cieszyli się samorządowcy, którzy nie mogli się nachwalić swoich druhów ochotników.

Podwójny powód do zadowolenia miał starosta sandomierski Marcin Piwnik, bo powiat dosprzętowił jednostki i dzięki temu spełniły wymagania do członkostwa w KSRG.

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMA
NOVIS24PL
REKLAMAspot_img

OBSERWUJ NAS

9,684PolubieniaLubię to
193ObserwującyObserwuj
1,900SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie umiarkowane
22.3 ° C
22.3 °
22.3 °
74 %
3.3kmh
82 %
niedz.
30 °
pon.
30 °
wt.
36 °
śr.
30 °
czw.
29 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE