4.4 C
Sandomierz
sobota, 20 kwietnia, 2024
REKLAMA
Strona głównaSpołeczeństwoFARMA podsumowała rok pracy. Uroczysta gala w Osieku

FARMA podsumowała rok pracy. Uroczysta gala w Osieku

Uroczyście i z rozmachem Fundacja Aktywizacji i Rozwoju FARMA z Osieka podsumowała podczas gali ubiegłoroczne projekty „Działaj lokalnie” oraz rok funkcjonowania Inkubatora Przedsiębiorczości, swojego najmłodszego dziecka. Oprócz podsumowań, były podziękowania, urodzinowy tort i występ artystyczny dzieci i młodzieży z połanieckiego ośrodka kultury. Galę obecnością uświetnił Michał Skotnicki, wicewojewoda świętokrzyski.

W ubiegłym roku na terenie powiatu staszowskiego zrealizowanych zostało kilkanaście projektów „Działaj lokalnie”, których operatorem była Fundacja Aktywizacji i Rozwoju FARMA z Osieka. Była to już 11. edycja tego cieszącego się dużą popularnością projektu. Jego beneficjentami były stowarzyszenia, koła gospodyń, a nawet dyskusyjny klub książki.

REKLAMA
PILKINGTON

Fundacja nie tylko realizuje program, ale też nad kilkoma sprawowała opiekę.

Oprócz pikników, wycieczek były też zrealizowane innowacyjne projekty.

REKLAMA -->

Gala była też doskonałą okazją do podsumowania dokonań utworzonego w roku ubiegłym Inkubatora Przedsiębiorczości.

Wiele ciepłych słów pod adresem Fundacji padło z ust samorządowców. Grzegorz Forkasiewicz, wójt gminy Rytwiany podkreślił wysoką jakość i skuteczność FARM-y włożoną w rozwój samorządności i organizacji pozarządowych, czego dowodem jest ubiegłotygodniowe wsparcie w zakładaniu koła gospodyń w sołectwie Niedziałki.

W bardzo podobnym tonie wypowiedział się Marcin Adamczyk. Burmistrz Bogorii przypomniał początki jego współpracy z FARM-ą, a jej działania mimo, że organizowane są za niewielkie pieniądze uznał za istotne i potrzebne dla lokalnego środowiska.

Jednym z ciekawych ubiegłorocznych projektów było wydanie albumu przez stowarzyszenie „Osieczanie”. W wydawnictwie znalazły się nazwy ulic miasteczka, nazwy topograficzne, kulturowe, zdrobniałe, a nawet pól, których obecnie się nie używa.

O zdrowie swoich członkiń i mieszkańców zadbało KGW w Gackach. Ponad 50 osób wzięło udział w zajęciach sportowych, jakie odbywały się w miejscowej remizie.

FARMA okolicznościowymi statuetkami podziękowała także partnerom medialnym, wśród których znalazła się nasza redakcja.

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMA
NOVIS24PL
REKLAMAspot_img

OBSERWUJ NAS

8,866PolubieniaLubię to
178ObserwującyObserwuj
1,680SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
4.4 ° C
6.6 °
4.3 °
84 %
4.7kmh
100 %
sob.
11 °
niedz.
5 °
pon.
7 °
wt.
13 °
śr.
9 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE