4.4 C
Sandomierz
sobota, 20 kwietnia, 2024
REKLAMA
Strona głównaSpołeczeństwoOrganizacje pozarządowe w gminie Obrazów nagrodzone. Wielka Gala Obrazów NGO 2024 już...

Organizacje pozarządowe w gminie Obrazów nagrodzone. Wielka Gala Obrazów NGO 2024 już za nami

To wydarzenie z pewnością na długo zapisze się w pamięci mieszkańców gminy Obrazów. Widowisko z udziałem aktorów Teatru Mimello i występ aktora kabaretowego Grzegorza Halamy uświetnił pierwszą Galę NGO Obrazów 2024, podczas której statuetką Obrazowskiego Jabłka zostali nagrodzeni przedstawiciele organizacji pozarządowych działających na terenie gminy. Wręczone okolicznościowe statuetki były podziękowaniem za  społeczną działalność.

W działalności stowarzyszeń oraz innych organizacji pozarządowych najważniejsza wydaje się współpraca. I nie mowa tutaj jedynie o współpracy między członkami NGO, ponieważ istotną rolę odgrywa tutaj również współpraca z samorządem.

REKLAMA
PILKINGTON

Na efektywną współpracę z gminą  i sołtysami od początku swojej działalności postawiło Stowarzyszenie „Razem dla Obrazowa”. Teraz oprócz organizacji wydarzeń i realizowaniu projektów skupia się również na pomocy potrzebującym.

Stowarzyszenia działające w gminie Obrazów mają duże wsparcie od gminnego samorządu, przede wszystkim finansowe. Jak przyznał Janusz Stasiak prezes Lokalnej Grupy Działania Ziemia Sandomierska pożyczki od samorządu dla organizacji NGO są bardzo dobrym rozwiązaniem.

REKLAMA -->

Organizacje NGO działające w gminie Obrazów rosną w siłę. Z roku na rok statystyki pokazują, że stowarzyszeń przybywa, a co za tym idzie również ciekawych inicjatyw oraz mniejszych i większych inwestycji przez organizacje realizowanych jest więcej. Jedną z najmłodszych organizacji w gronie ponad 30 stowarzyszeń jest Koło Gospodyń w Rożkach. Panie na założenie takiego KGW zdecydowały się kilka tygodni wcześniej. Chociaż działają od miesiąca to jednak już w kilku wydarzeniach aktywnie wzięły udział.

Aktywne w swoim działaniu są również Panie z Koła Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenia w Głazowie.

Od 13 lat w gminie Obrazów działa Stowarzyszenie Kobiet Ambitnych w Bilczy. Do tej pory udało im się zrealizować wiele ciekawych inicjatyw. W miejscowości powstał chociażby park i plac zabaw.

Oprócz wspomnianych już stowarzyszeń, kół gospodyń wiejskich, mocne i aktywne w działaniu są także jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, które również zostały nagrodzone za swoją działalność.

Gala Organizacji Pozarządowych gminy Obrazów odbyła się po raz pierwszy, jednak jak zapewniają jej organizatorzy jeśli się ten pomysł przyjmie z pewnością odbędą się kolejne jej edycje.  Celem  wydarzenia było docenienie wszystkich działających w gminie organizacji pozarządowych. Galę zakończył występ Grzegorza Halamy.

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.info
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.infohttps://stv.info/
Redaktor Naczelny STV.INFO. Od kilku lat związana z mediami lokalnymi. Zawsze z pasją realizująca misję dziennikarską i zawsze obecna blisko ludzkich spraw.
REKLAMA
NOVIS24PL
REKLAMAspot_img

OBSERWUJ NAS

8,866PolubieniaLubię to
178ObserwującyObserwuj
1,680SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
4.4 ° C
6.6 °
4.3 °
84 %
4.7kmh
100 %
sob.
11 °
niedz.
5 °
pon.
7 °
wt.
13 °
śr.
9 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE