24.1 C
Sandomierz
środa, 19 czerwca, 2024
REKLAMA
Strona głównaSesje samorząduZawieszona porodówka w Staszowie i stanowisko Rady Powiatu. Czy w szpitalu zabrakło...

Zawieszona porodówka w Staszowie i stanowisko Rady Powiatu. Czy w szpitalu zabrakło zwykłego dialogu?

Na kilka dni przed upływem kadencji w Staszowie odbyła się nadzwyczajna sesja rady powiatu, podczas której debatowano jak reaktywować do życia zawieszone oddziały neonatologii i ginekologiczno – położniczy. Radni przyjęli oświadczenie, że nie dopuszczą do likwidacji oddziałów i zrobią wszystko aby wznowiły działalność. Pracownicy apelowali do władz samorządowych i dyrekcji lecznicy o podjęcie działań ratunkowych. Jak na dłoni widać było łagodnie mówiąc brak chemii pomiędzy dyrektorem lecznicy, a jej załogą. Co najciekawsze nikt nie poczuwał się do winy zaistniałej sytuacji.

W sesji uczestniczył wicewojewoda świętokrzyski Michał Skotnicki, który przedstawił negatywne stanowisko wojewody w sprawie zawieszenia szpitalnych oddziałów. Wicewojewoda nie krył, że istnieje niebezpieczeństwo całkowitego ich zamknięcia.

REKLAMA
PILKINGTON

Także rada powiatu nie wyraziła zgody na likwidacje oddziałów, co wyraziła w specjalnym oświadczeniu, przyjętym jednogłośnie. Radni zapewniają w nim, że zrobią wszystko aby zawieszone oddziały uruchomić jak najszybciej.

Winnych zawieszenia funkcjonowania oddziałów nie ma.

REKLAMA -->

Pracownicy zawieszonych oddziałów z mównicy apelowali do dyrekcji szpitala i starosty o działania. Wskazywali też zaniechania władz, które między innymi przyczyniły się do sytuacji jaka powstała w lecznicy.

Dyrektor staszowskiego szpitala zapewnił, że zrobi wszystko aby jak najszybciej oddziały zaczęły funkcjonować. 

Pracownicy przypomnieli, że już sygnalizowali i apelowali do samorządu o pomoc. Niestety pomocy nie otrzymali. W apelu podkreślili brak reakcji starosty na ruchy kadrowe dyrektora szpitala. Według nich nikt nic nie zrobił, kiedy z pracy zrezygnowali dobrzy lekarze, a zostali zatrudnieni tacy, którzy zamiast przyciągać, odpychali pacjentki z porodówki w Staszowie,

Józef Żółciak, starosta staszowski odpowiedział, że samorząd zmodernizował oddział by zachęcić pacjentki do korzystania ze szpitala w Staszowie.

Jeśli porodówka nie zostanie reaktywowana do życia, to przed szpitalem i starostwem stanie widomo oddania kilku mln zł pozyskanych na remont i modernizację bloku porodowego, który jest jednym z najlepiej wyposażonych w województwie. Starosta Żółciak nie dopuszcza takiej możliwości. 

Jaki los czeka 28 położnych, które zostały oddelegowane na inne oddziały? 

Diagnozę ale i konkretne rozwiązanie problemu z obsadą lekarską zaproponowała kierownik oddziału noworodków.

Pełen optymizmu w szybkie ponowne uruchomienie oddziałów jest starosta Żółciak.

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMA
NOVIS24PL
REKLAMAspot_img

OBSERWUJ NAS

9,485PolubieniaLubię to
190ObserwującyObserwuj
1,810SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
umiarkowane opady deszczu
24.1 ° C
28.7 °
23.1 °
73 %
4kmh
23 %
śr.
24 °
czw.
23 °
pt.
28 °
sob.
29 °
niedz.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE