4.3 C
Sandomierz
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024
REKLAMA
Strona głównaAKTUALNOŚCIStrażacy z Sandomierza ćwiczyli w Jednostce Wojskowej

Strażacy z Sandomierza ćwiczyli w Jednostce Wojskowej

10 maja 2022 roku na terenie jednostki 3 Sandomierskiego Batalionu Radiotechnicznego odbył się ćwiczebny alarm pożarowy, w którym uczestniczyli strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu.

W trakcie prowadzonego alarmu strażacy przeprowadzili działania ratowniczo – gaśnicze podczas symulowanego pożaru pomieszczenia. Z pożaru zostały ewakuowane osoby poszkodowane, które zostały przekazane załodze wojskowej karetki zespołu zabezpieczenia medycznego. Ćwiczebny alarm pożarowy był doskonałą okazją do sprawdzenia współpracy pomiędzy żołnierzami a zastępami straży pożarnej. W dalszej części ćwiczeń strażacy gasili pożar samochodu osobowego oraz pożar 11kg butli z gazem propan – butan, która uległa rozszczelnieniu i doszło do zapłonu gazu. Strażacy mieli również możliwość przeprowadzenia pokazu prawidłowego sposobu postepowania podczas pożaru rozgrzanego oleju roślinnego.

REKLAMA
PILKINGTON

Na zakończenie ćwiczeń strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Sandomierzu przeprowadzili szkolenie w zakresie posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i sposobem jego użycia w sytuacji pożaru. Pracownicy Jednostki Wojskowej w asyście strażaków mogli ugasić pożar substancji ropopochodnych przy użyciu różnego rodzaju gaśnic.

Opracowanie: kpt. Łukasz Zięba – KP PSP Sandomierz
Zdjęcia: chor. Michał Machała – 3 Sandomierski Batalion Radiotechniczny

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.info
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.infohttps://stv.info/
Redaktor Naczelny STV.INFO. Od kilku lat związana z mediami lokalnymi. Zawsze z pasją realizująca misję dziennikarską i zawsze obecna blisko ludzkich spraw.
REKLAMA
NOVIS24PL
REKLAMAspot_img

OBSERWUJ NAS

8,928PolubieniaLubię to
181ObserwującyObserwuj
1,690SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
4.3 ° C
5.1 °
4.3 °
88 %
0.9kmh
100 %
pon.
7 °
wt.
13 °
śr.
9 °
czw.
12 °
pt.
6 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE