-0.6 C
Sandomierz
czwartek, 7 grudnia, 2023
REKLAMA
Strona głównaInnePierwsza taka rozprawa w Sądzie Rejonowym w Sandomierzu. Studenci UJK wcielili się...

Pierwsza taka rozprawa w Sądzie Rejonowym w Sandomierzu. Studenci UJK wcielili się w bohaterów procesu

Przed sądem dziś w sprawie o stalking stanęli studenci administracji sandomierskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, którzy wcielili się w role sędzi, prokuratora, adwokata, oskarżonego, pokrzywdzonej oraz świadków. Wszystko za sprawą rozprawy symulacyjnej, która we wtorkowe przedpołudnie mogła odbyć się w Sądzie Rejonowym w Sandomierzu.

Na wokandzie pojawiła się sprawa o stalking, który obecnie stanowi popularną formę przemocy emocjonalnej polegającą na uporczywym nękaniu, które u prześladowanej osoby wywołuje uzasadnione obawy o własne bezpieczeństwo. Prezes sandomierskiego sądu podkreślił, że tego typu rozprawy związane ze stalkingiem często pojawiają się na sądowych wokandach tuż obok są rozprawy związane z narkotykami i dopalaczami.

REKLAMA
PILKINGTON

Sądowej rozprawie bacznie przyglądali się uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego Collegium Gostomianum, II Liceum Ogólnokształcącego oraz Katolickiego Liceum w Sandomierzu. Jak podkreśliła Renata Kędziora, wykładowca najważniejsze w takich rozprawach symulacyjnych jest po prostu oswojenie się z sądem.

Jak już wspomnieliśmy w poszczególne sądowe role wcielili się studenci administracji, którzy przyznają, że takie rozprawy są bardzo przydatne i wiele można z nich wyciągnąć wniosków.

REKLAMA

Wtorkowa sądowa rozprawa pokazowa była pierwszą z planowanych rozpraw z udziałem sandomierskiej młodzieży.

Warto dodać, że oprócz spraw karnych, rozprawy cywilne stanowią zdecydowaną większość rozpraw, jakie rozpatruje Sąd Rejonowy w Sandomierzu.  

ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.info
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.infohttps://stv.info/
Redaktor Naczelny STV.INFO. Od kilku lat związana z mediami lokalnymi. Zawsze z pasją realizująca misję dziennikarską i zawsze obecna blisko ludzkich spraw.
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,837PolubieniaLubię to
147ObserwującyObserwuj
873SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
-0.6 ° C
1.2 °
-0.8 °
95 %
1.8kmh
100 %
czw.
-1 °
pt.
-1 °
sob.
-1 °
niedz.
1 °
pon.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE