18.2 C
Sandomierz
środa, 27 września, 2023
REKLAMA
Strona głównaUroczystościDzień Strażaka w Opatowie. Wręczono awanse na wyższe stopnie i odznaczenia

Dzień Strażaka w Opatowie. Wręczono awanse na wyższe stopnie i odznaczenia

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Opatowie jak co roku miały uroczysty przebieg i odbyły się zgodnie z ceremoniałem. Uroczystość uświetnili: władze samorządowe, przedstawiciele policji, prokuratury, liczne poczty sztandarowe. Były awanse, wyróżnienia i podziękowania.

Uroczystość rozpoczęła się od wciągnięcia flagi państwowej na maszt. Uczestników ważnego wydarzenia dla społeczności strażackiej przywitał komendant powiatowy PSP w Opatowie mł. bryg. Sylwester Kochanowicz. Strażacy odebrali akty nominacji na wyższe stopnie, wyróżnienia i nagrody.

REKLAMA

Awanse to efekt ciężkiej pracy podkreślił Sylwester Kochanowicz, który również awansował na stopień młodszego brygadiera, a oficjalną nominację odbierze w najbliższy piątek podczas uroczystości na Świętym Krzyżu.

Na te awanse ciężko pracują cały rok. Taki dzień jak dzisiaj jest właśnie ukoronowaniem tej ich ciężkiej całorocznej pracy.

REKLAMA
PILKINGTON

Daniel Kot, strażak z KP PSP w Opatowie odebrał specjalne podziękowania od władz powiatu drawskiego w zachodniopomorskim.  

Za udział w działaniach które polegały na usuwaniu skutków orkanu który przeszedł przez województwo zachodniopomorskie. Były to działania które polegały na usuwaniu drzew z linii energetycznych w powiecie drawskim.

Do dwudniowej walki ze skutkami spowodowanymi przez żywioł opatowski strażak został skierowany z Bydgoszczy gdzie odbywał trzymiesięczne szkolenie.

Znalazłem się tam jako Kompania Centralnego Odwodu Operacyjnego ze szkoły podoficerów w Bydgoszczy.Ta przygoda trwała niestety krótko, było to zaledwie dwa dni, ponieważ wybuchła wojna na Ukrainie i musieliśmy wracać.

Starszy brygadier Jarosław Piotrowski, zastępca Świętokrzyskiego Komendanta PSP w Kielcach stwierdził, że święto braci strażackiej, to także czas refleksji i dumy z wykonywanych zadań,

Dzisiejsze święto, to nie tylko święto do świętowania ale to czas do refleksji z trudu codziennej służby, jak również czas do satysfakcji, dumy z niesienia pomocy potrzebującym, bliźnim.

Marcin Majcher, burmistrz Ożarowa i prezes Zarządu Powiatowego OSP, bardzo wysoko ocenił współpracę Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie z jednostkami Ochotniczej Straży Pożarnej. Z okazji święta z jego ust popłynęły też życzenia dla strażaków.

Wsparcie ze strony Państwowej Straży Pożarnej jest obecnie niezbędne. Poziom techniczny, wyposażenie poszczególnych jednostek OSP wymaga aby profesjonaliści udzielali wsparcia i porad. Współpraca pomiędzy Komendą Powiatową PSP w Opatowie, a strażakami ochotnikami układa się bardzo pozytywnie. Mamy dobre wsparcie techniczne, organizacyjne imprez uroczystości a także szkolenie i doposażenie naszych placówek. Zaciągamy zawsze opinii i wsparcia ze strony PSP aby nasi strażacy osiągnęli poziom strażaków zawodowych.
Z okazji tak wielkiego świata, życzę wszystkim strażakom radosnych, spokojnych dni aby wyjazdy ich były bardzo bezpieczne i z akacji wracali zadowoleni, usatysfakcjonowani, aby omijały ich przykre chwile, a wydarzenia i zdarzenia nie przynosiły im przykrości i smutków.

Z życzeniami dla strażaków pospieszyli także: Renata Orłowska – Prokurator Rejonowy w Opatowie, Wojciech Szymczak – Komendant Powiaty Policji w Opatowie, Krzysztof Oleksak – przewodniczący związku zawodowego „Florian”. Burmistrz Opatowa Grzegorz Gajewski w imieniu samorządów podziękował strażakom za ich ciężką służbę.

Ksiądz Marek Bieniasz odmówił za druhów i pracowników straży modlitwę.

Uroczystość zakończyło spotkanie przy strażackiej grochówce.

REKLAMA
SOK
spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMAspot_img
REKLAMA
NOVIS24PL

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!

OBSERWUJ NAS

7,455PolubieniaLubię to
135ObserwującyObserwuj
768SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
bezchmurnie
18.2 ° C
19.5 °
18.1 °
72 %
3.4kmh
7 %
śr.
17 °
czw.
27 °
pt.
26 °
sob.
20 °
niedz.
18 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE