11.5 C
Sandomierz
czwartek, 13 czerwca, 2024
REKLAMA
Strona głównaUroczystościDzień Strażaka w Opatowie. Wręczono awanse na wyższe stopnie i odznaczenia

Dzień Strażaka w Opatowie. Wręczono awanse na wyższe stopnie i odznaczenia

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Opatowie jak co roku miały uroczysty przebieg i odbyły się zgodnie z ceremoniałem. Uroczystość uświetnili: władze samorządowe, przedstawiciele policji, prokuratury, liczne poczty sztandarowe. Były awanse, wyróżnienia i podziękowania.

Uroczystość rozpoczęła się od wciągnięcia flagi państwowej na maszt. Uczestników ważnego wydarzenia dla społeczności strażackiej przywitał komendant powiatowy PSP w Opatowie mł. bryg. Sylwester Kochanowicz. Strażacy odebrali akty nominacji na wyższe stopnie, wyróżnienia i nagrody.

REKLAMA
PILKINGTON

Awanse to efekt ciężkiej pracy podkreślił Sylwester Kochanowicz, który również awansował na stopień młodszego brygadiera, a oficjalną nominację odbierze w najbliższy piątek podczas uroczystości na Świętym Krzyżu.

Na te awanse ciężko pracują cały rok. Taki dzień jak dzisiaj jest właśnie ukoronowaniem tej ich ciężkiej całorocznej pracy.

Daniel Kot, strażak z KP PSP w Opatowie odebrał specjalne podziękowania od władz powiatu drawskiego w zachodniopomorskim.  

Za udział w działaniach które polegały na usuwaniu skutków orkanu który przeszedł przez województwo zachodniopomorskie. Były to działania które polegały na usuwaniu drzew z linii energetycznych w powiecie drawskim.

REKLAMA -->

Do dwudniowej walki ze skutkami spowodowanymi przez żywioł opatowski strażak został skierowany z Bydgoszczy gdzie odbywał trzymiesięczne szkolenie.

Znalazłem się tam jako Kompania Centralnego Odwodu Operacyjnego ze szkoły podoficerów w Bydgoszczy.Ta przygoda trwała niestety krótko, było to zaledwie dwa dni, ponieważ wybuchła wojna na Ukrainie i musieliśmy wracać.

Starszy brygadier Jarosław Piotrowski, zastępca Świętokrzyskiego Komendanta PSP w Kielcach stwierdził, że święto braci strażackiej, to także czas refleksji i dumy z wykonywanych zadań,

Dzisiejsze święto, to nie tylko święto do świętowania ale to czas do refleksji z trudu codziennej służby, jak również czas do satysfakcji, dumy z niesienia pomocy potrzebującym, bliźnim.

Marcin Majcher, burmistrz Ożarowa i prezes Zarządu Powiatowego OSP, bardzo wysoko ocenił współpracę Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie z jednostkami Ochotniczej Straży Pożarnej. Z okazji święta z jego ust popłynęły też życzenia dla strażaków.

Wsparcie ze strony Państwowej Straży Pożarnej jest obecnie niezbędne. Poziom techniczny, wyposażenie poszczególnych jednostek OSP wymaga aby profesjonaliści udzielali wsparcia i porad. Współpraca pomiędzy Komendą Powiatową PSP w Opatowie, a strażakami ochotnikami układa się bardzo pozytywnie. Mamy dobre wsparcie techniczne, organizacyjne imprez uroczystości a także szkolenie i doposażenie naszych placówek. Zaciągamy zawsze opinii i wsparcia ze strony PSP aby nasi strażacy osiągnęli poziom strażaków zawodowych.
Z okazji tak wielkiego świata, życzę wszystkim strażakom radosnych, spokojnych dni aby wyjazdy ich były bardzo bezpieczne i z akacji wracali zadowoleni, usatysfakcjonowani, aby omijały ich przykre chwile, a wydarzenia i zdarzenia nie przynosiły im przykrości i smutków.

Z życzeniami dla strażaków pospieszyli także: Renata Orłowska – Prokurator Rejonowy w Opatowie, Wojciech Szymczak – Komendant Powiaty Policji w Opatowie, Krzysztof Oleksak – przewodniczący związku zawodowego „Florian”. Burmistrz Opatowa Grzegorz Gajewski w imieniu samorządów podziękował strażakom za ich ciężką służbę.

Ksiądz Marek Bieniasz odmówił za druhów i pracowników straży modlitwę.

Uroczystość zakończyło spotkanie przy strażackiej grochówce.

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMA
NOVIS24PL
REKLAMAspot_img

OBSERWUJ NAS

9,418PolubieniaLubię to
189ObserwującyObserwuj
1,790SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
11.5 ° C
12 °
10.9 °
91 %
0.5kmh
100 %
czw.
11 °
pt.
20 °
sob.
23 °
niedz.
23 °
pon.
26 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE