9.8 C
Sandomierz
wtorek, 23 kwietnia, 2024
REKLAMA
Strona głównaSpołeczeństwoFestyn z okazji Dnia Dziecka w Łoniowie przyciągnął rodziny do wspólnej zabawy

Festyn z okazji Dnia Dziecka w Łoniowie przyciągnął rodziny do wspólnej zabawy

Pokazy strażackie i policyjne, konkursy, przejażdżki motocyklami, malowanie twarzy, zabawy z animatorami, pyszne ciasta Koła Gospodyń Wiejskich i jazda wierzchem na kucyku to główne atrakcje festynu z okazji Dnia Dziecka, jaki odbył się na placu przed ośrodkiem kultury w Łoniowie. 

Szymon Kołacz, wójt Gminy Loniów był zadowolony, że z oferty przygotowanej przez miejscowy ośrodek kultury skorzystało tak dużo osób. Podziękował wszystkim, którzy wystawili stoiska z okazji Dnia Dziecka. 

Serdecznie dziękuję wszystkim tym którzy są. Chcemy aby ci najmłodsi się bawili. Był taki okres dwuletni przerwy. Młodzież, najmłodsi bardzo chcą się bawić. Dlatego takie spotkanie dzisiaj jest. Są służby mundurowe. Jest Ochotnicza Straż Pożarna, policja. Serdecznie im dziękuję za obecność. Oni są samorządom bardzo potrzebni, w razie klęsk żywiołowych czy innych zdarzeń. 

REKLAMA
PILKINGTON

Wójt mówiąc o obecności policji, straży podkreślił rolę edukacyjną jaką wykonują dzisiaj te służby. Oprócz życzeń skierowanych do dzieci, Szymon Kołacz zaapelował do dorosłych aby jeździli bezpiecznie i zgodnie z przepisami.

Bardzo dobre wyszkolenie zaprezentowali druhowie i druhny z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łoniowie. Szybko wydobyli osobę zakleszczoną w pojeździe. Grzegorz Biela, prezes OSP w Łoniowie 

Główną atrakcją był pokaz cięcia samochodu i wyciągania osoby poszkodowanej z zakleszczonego samochodu. Pokażemy sprzęt jaki posiadamy, samochód od wewnątrz. Będzie okazja przejechać się naszym wozem bojowym. Dzieci zobaczą łódź ratunkową. 

REKLAMA -->

Prezes żałował, że w pobliżu nie ma akwenu wodnego, bo byłoby okazja popływać z dziećmi na pokładzie.

Policjanci z KPP Sandomierz tym razem zaproponowali dzieciom udział w grze wzorowanej na kole fortuny. W rolę prowadzącej wcieliła się asp. Agnieszka Otrębska. 

Przygotowaliśmy koło fortuny z pytaniami dla dzieci. Troszkę edukujemy dzieci od najmłodszych lat aby mogły być bezpiecznie w domu i bezpiecznie poruszać się po drogach. 

Oprócz udziału kole fortuny można było zapoznać się ze sprzętem jaki policjanci wykorzystują podczas służby. 

Dzieci mogą poznać pracę policjanta, zobaczyć radiowóz, sprzęt jaki wykorzystujemy do codziennych służb. 

Wiktoria na festyn do Łoniowa przyjechała ze Świniar i bawiła się doskonale. Zgarnęła też nagrody w konkursach.

Karol ustawił się w kolejce do policyjnego „koła fortuny”. Razem z rodzicami zajechał do Łoniowa wracając weekendowego wypadu.

Kilkanaście metrów dalej swoje potężne maszyny ustawili członkowie motocyklowego klubu. Leszek Kaczmarski ze Stowarzyszenia Moto Sandomierz powiedział, że w Łoniowie goszczą często i wspierają mieszkańców miejscowego Domu Dziecka. Także chętnie skorzystali z zaproszenia do udziału w festynie z okazji święta milusińskich. 

Do Łoniowa przyjeżdżamy często. Do Domu Dziecka co roku. W ubiegłym uniemożliwił nam wizytę covid. Przyjeżdżamy do dzieci aby ich przewieźdź,  wspomóc rzeczowo np. na Mikołaja. Mogą pooglądać, porobić zdjęcia. Niektórzy mogą się też przewieźć, bo wzięliśmy dodatkowo parę kasków. 

Z oferty przejażdżki motocyklem chętnie skorzystali uczestnicy niedzielnego spotkania.

Marek Bisztyga dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury podkreślił duże zainteresowanie piknikiem. Jego zdaniem na dużą frekwencję wpływ miała pandemia i zakaz imprez nawet plenerowych oraz dobra oferta przygotowana przez kierowaną przez niego instytucję. Dyrektor Bisztyga podziękował wszystkim instytucjom, stowarzyszeniom za przygotowanie stoisk.

Sporo ludzi przyszło na spotkanie zorganizowane po czasie gdy nie odbywały się żadne imprezy. Ja myślę, że to też spowodowało, że ludzie spragnieni są takich spotkań integracyjnych a tym bardziej dzieci. Impreza zorganizowana jest z okazji Dnia Dziecka. Jest to piknik rodzinny połączony z Dniem Dziecka, żeby dzieci ze sobą zintegrować, zabawić, pokazać jak można spędzać w pozytywny sposób czas. 

Zosia i Julia razem z sowimi rodzicami szalały na „dmuchańcach” zajadały się watą cukrową i pozwoliły sobie na trochę ekstrawagancki makijaż. 

Pyszności przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich „Łoniowianki” z Łoniowa zniknęły w oka mgnieniu. Karolina Paliwoda, przewodnicząca miejscowego Kola Gospodyń Wiejskich stwierdziła, że „Łoniowianki” aktywnie włączają się w działania prospołeczne. 

„Łoniowanki” z Łoniowa już po raz kolejny podjęły inicjatywę działania na rzecz lokalnego społeczeństwa. Po raz drugi byłyśmy współorganizatorami Dnia Dziecka. Koło Gospodyń Wiejskich jak to z tradycji wynika, dzisiaj zaprezentowało się od strony kulinarnej. Przygotowaliśmy pyszne domowe ciasta dla dzieci, zimne napoje, lemoniadę a także ciasteczka.

Oferowane wypieki i napoje były wynikiem wspólnej pracy członkiń Koła, bez udziału małżonków, podkreśliła pani przewodnicząca dodając, że jej mufinki rozeszły się jako pierwsze. 

Małżonkowie nie mili żadnego uczestnictwa w przygotowywaniu. Razem z dziewczynami działamy wspólnie. Jest to owoc naszej wspólnej pracy i naszego efektywnego działania. Popisowe ciasto pani prezes, to były dziś mufinki, które zeszły jako pierwsze   

Nie zabrakło chętnych do udziału w konkursie przygotowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Kolejka ustawiała się do jazdy wierzchem na kucyku. 

Piknik w Łoniowie upłynął w miłej, rodzinnej atmosferze. 

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMA
NOVIS24PL
REKLAMAspot_img

OBSERWUJ NAS

8,975PolubieniaLubię to
180ObserwującyObserwuj
1,690SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie małe
9.8 ° C
13.7 °
9.3 °
56 %
2.2kmh
38 %
wt.
12 °
śr.
8 °
czw.
12 °
pt.
15 °
sob.
19 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE