9.7 C
Sandomierz
sobota, 1 kwietnia, 2023
REKLAMA
Strona głównaSesje samorząduPracownicy Starostwa Powiatowego w Opatowie otrzymali nagrody finansowe

Pracownicy Starostwa Powiatowego w Opatowie otrzymali nagrody finansowe

Dzień Pracownika Samorządowego, czyli święto wszystkich osób, które w gminach, powiatach i województwach pracują na rzecz lokalnej społeczności, przypada na 27 maja. To z tej okazji, podczas dzisiejszej, nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Opatowskiego, trzydzieścioro pracowników z największym stażem pracy w opatowskim starostwie otrzymało okolicznościowe grawertony.

Podziękowania wyróżnionym pracownikom, na ich ręce złożyli starosta Tomasz Staniek, przewodnicząca rady powiatu Bożena Kornacka, wicestarosta Małgorzata Jalowska oraz zaproszeni goście: poseł Marek Kwitek i senator Jarosław Rusiecki. Oprócz słów uznania, pamiątkowych grawertonów i wyróżnień przed publicznością, osoby najdłużej pracujące w starostwie otrzymały nagrody finansowe. Powiat Opatowski na ten konkretny cel przeznaczył około 100 tysięcy złotych.

REKLAMA

Wśród nagrodzonych za długoletnią i rzetelną pracę znaleźli się kierownicy wydziałów starostwa, pracownicy administracyjni, kierowcy oraz skarbnik powiatu Zofia Rusak, która gromkimi brawami została nagrodzona przez kolegów i koleżanki podczas odbierania przyznanej nagrody. Jak powiedziała Zofia Rusak, w samorządzie pracuje znaczną część swojego życia.

REKLAMA
PILKINGTON

Sprawowana funkcja skarbnika powiatu, to jak mówi Zofia Rusak spore i odpowiedzialne zadanie. Trzeba śledzić zmieniające się z roku na rok przepisy i trzymać pieczę nad publicznymi środkami.

REKLAMA

Marek Gołasa, kierownik wydziału oświaty w opatowskim starostwie także został doceniony przez przełożonych. Jak przypomniał, z budynkami przy Sienkiewicza w Opatowie związany jest od od 1999 roku.

Oprócz nagród jakie wręczono wyróżnionym pracownikom z największym stażem pracy, finansowe gratyfikacje otrzymali także pozostali pracownicy samorządowi opatowskiego starostwa. W zależności od stażu pracy i odpowiedzialności piastowanego stanowiska, kwoty nagród były różne.

Na koniec wyjątkowej i uroczystej sesji głos zabrali zaproszeni goście. Poseł Ziemi Sandomierskiej Marek Kwitek zwrócił się do radnych powiatu i pracowników starostwa. Parlamentarzysta przyznał, że praca na rzecz lokalnej społeczności to odpowiedzialne zadanie. 

Nadzwyczajną sesję w sali konferencyjnej starostwa poprzedziło forum samorządowe. Po jej zakończeniu, nagrodzeni pracownicy i zaproszeni goście przemieścili się do Podziemnej Trasy Turystycznej, gdzie w blasku fleszy dokonano otwarcia nowego patio.

spot_img
Piotr Andryka | p.andryka@stv.info
Piotr Andryka | p.andryka@stv.infohttps://stv.info
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany kilka lat, realizujący swój zawód z wielkim zaangażowaniem i pasją.
REKLAMAspot_img
REKLAMA
NOVIS24PL

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!

OBSERWUJ NAS

6,236PolubieniaLubię to
122ObserwującyObserwuj
592SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
NOVIS24

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
9.7 ° C
11.2 °
9.3 °
90 %
3.1kmh
95 %
sob.
12 °
niedz.
8 °
pon.
4 °
wt.
3 °
śr.
6 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE