29.7 C
Sandomierz
poniedziałek, 22 lipca, 2024
REKLAMA
Strona głównaSesje samorząduPracownicy Starostwa Powiatowego w Opatowie otrzymali nagrody finansowe

Pracownicy Starostwa Powiatowego w Opatowie otrzymali nagrody finansowe

Dzień Pracownika Samorządowego, czyli święto wszystkich osób, które w gminach, powiatach i województwach pracują na rzecz lokalnej społeczności, przypada na 27 maja. To z tej okazji, podczas dzisiejszej, nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Opatowskiego, trzydzieścioro pracowników z największym stażem pracy w opatowskim starostwie otrzymało okolicznościowe grawertony.

Podziękowania wyróżnionym pracownikom, na ich ręce złożyli starosta Tomasz Staniek, przewodnicząca rady powiatu Bożena Kornacka, wicestarosta Małgorzata Jalowska oraz zaproszeni goście: poseł Marek Kwitek i senator Jarosław Rusiecki. Oprócz słów uznania, pamiątkowych grawertonów i wyróżnień przed publicznością, osoby najdłużej pracujące w starostwie otrzymały nagrody finansowe. Powiat Opatowski na ten konkretny cel przeznaczył około 100 tysięcy złotych.

REKLAMA
PILKINGTON

Wśród nagrodzonych za długoletnią i rzetelną pracę znaleźli się kierownicy wydziałów starostwa, pracownicy administracyjni, kierowcy oraz skarbnik powiatu Zofia Rusak, która gromkimi brawami została nagrodzona przez kolegów i koleżanki podczas odbierania przyznanej nagrody. Jak powiedziała Zofia Rusak, w samorządzie pracuje znaczną część swojego życia.

Sprawowana funkcja skarbnika powiatu, to jak mówi Zofia Rusak spore i odpowiedzialne zadanie. Trzeba śledzić zmieniające się z roku na rok przepisy i trzymać pieczę nad publicznymi środkami.

REKLAMA -->

Marek Gołasa, kierownik wydziału oświaty w opatowskim starostwie także został doceniony przez przełożonych. Jak przypomniał, z budynkami przy Sienkiewicza w Opatowie związany jest od od 1999 roku.

Oprócz nagród jakie wręczono wyróżnionym pracownikom z największym stażem pracy, finansowe gratyfikacje otrzymali także pozostali pracownicy samorządowi opatowskiego starostwa. W zależności od stażu pracy i odpowiedzialności piastowanego stanowiska, kwoty nagród były różne.

Na koniec wyjątkowej i uroczystej sesji głos zabrali zaproszeni goście. Poseł Ziemi Sandomierskiej Marek Kwitek zwrócił się do radnych powiatu i pracowników starostwa. Parlamentarzysta przyznał, że praca na rzecz lokalnej społeczności to odpowiedzialne zadanie. 

Nadzwyczajną sesję w sali konferencyjnej starostwa poprzedziło forum samorządowe. Po jej zakończeniu, nagrodzeni pracownicy i zaproszeni goście przemieścili się do Podziemnej Trasy Turystycznej, gdzie w blasku fleszy dokonano otwarcia nowego patio.

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
Piotr Andryka | p.andryka@stv.info
Piotr Andryka | p.andryka@stv.infohttps://stv.info
Pomysłodawca i współtwórca STV.INFO. Dziennikarz, fotoreporter, operator i realizator telewizyjny. Z mediami związany od 2017 roku.
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

9,775PolubieniaLubię to
194ObserwującyObserwuj
1,940SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
pochmurnie
29.7 ° C
29.9 °
29.3 °
44 %
1.8kmh
20 %
pon.
31 °
wt.
28 °
śr.
27 °
czw.
25 °
pt.
26 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE