-1.7 C
Sandomierz
środa, 29 listopada, 2023
REKLAMA
Strona głównaAKTUALNOŚCIOżarów: Nastolatek przyniósł do domu niewybuch

Ożarów: Nastolatek przyniósł do domu niewybuch

Do niebezpiecznej sytuacji doszło dzisiaj w Prusach, w gminie Ożarów. 14 – latek przyniósł do domu przedmiot wyglądem przypominający niewybuch z czasów II Wojny Światowej. Na miejsce niezwłocznie, powiadomieni przez matkę chłopca, pojechali policjanci. Na szczęście okazało się, że znalezisko nie posiada cech bojowych. Przestrzegamy, że podobne sytuacje mogą doprowadzić do tragedii. 

Dzisiaj krótko po godzinie 7.00 do dyżurnego opatowskiej komendy wpłynęło zgłoszenie dotyczące znalezienia w miejscowości Prusy w gminie Ożarów, niewybuchu z czasów II Wojny Światowej. Interwencję zgłosiła 45 – letnia kobieta. Niezwłocznie udali się tam policjanci z miejscowej jednostki. Okazało się, że jej 14 – letni syn podczas spaceru znalazł przedmiot, którego wygląd wskazywał, że może to być niewybuch i przyniósł go do miejsca zamieszkania. Oględziny przedmiotu przeprowadzone przez policjanta przeszkolonego w zakresie pirotechnicznym wykazały, na szczęście, że pozbawiony jest on cech bojowych i nie stanowi zagrożenia. Gdyby przypuszczenia się potwierdziły mogło dojść do tragedii. 

REKLAMA
PILKINGTON

Przypominamy, że niewybuchy z czasów II Wojny Światowej czy inne niezabezpieczone w odpowiedni sposób materiały pirotechniczne stanowią ogromne zagrożenia dla życia i zdrowia ludzkiego. W przypadku znalezienia takiego przedmiotu lub chociażby podejrzenia, że może posiadać cechy bojowe nie należy pod żadnym pozorem go dotykać, obracać czy przenosić w inne miejsce. Nieodpowiednie obchodzenie się z materiałami pirotechnicznym może doprowadzić do utraty zdrowia a nawet życia. 

Co należy zrobić? Przede wszystkim zadzwonić na numer alarmowy 112 i powiadomić odpowiednie służby oraz w miarę możliwości zabezpieczyć miejsce ujawnienia takiego znaleziska przed dostępem innych osób a przede wszystkim przed dostępem dzieci. Specjalnie przeszkolone służby zabezpieczą przedmiot. 

REKLAMA

Opr. KCW
Źródło: KPP w Opatowie

ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
REDAKCJA | redakcja@stv.info
REDAKCJA | redakcja@stv.infohttps://stv.info/
STV.INFO - Twój nowy portal informacyjny. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie dzieją się rzeczy ważne dla Ciebie.
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,808PolubieniaLubię to
147ObserwującyObserwuj
858SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
opady śniegu
-1.7 ° C
0.4 °
-1.9 °
84 %
3.6kmh
57 %
śr.
-3 °
czw.
-0 °
pt.
-0 °
sob.
-1 °
niedz.
-3 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE