To była wyjątkowa, sentymentalna, pełna muzyki i wspomnień podróż „Śladami Chóru Nauczycielskiego”. Niegdyś 53 osobowy ambasador Staszowa, mimo, że nie koncertuje już od dobrych kilkunastu lat, został doceniony i nagrodzony przez władze samorządowe miasta.
Spotkanie członków tej wyjątkowej formacji było dobrą okazją do podziękowania im za lata reprezentowania Staszowa i uświetniania wszelkich uroczystości świecko – kościelnych.
Burmistrz Staszowa miał okazję posłuchać ma żywo popisów wokalnych bohatera wieczoru.
Właśnie te dźwiękowe klatki filmowe, fotografie posłużyły do zmontowania filmu o chórze, który został wyemitowany, a który poprzedziła prezentacja multimedialna obrazująca jego historię.
Chór z przerwą na stan wojenny działał do 2010 roku.
Spirytus movens staszowskiego chóru najlepiej wspomina koncert w Gorzowie Wielkopolskim.
Staszowska grupa śpiewała każdy gatunek muzyki.
Na szczęście chór doczekał się swoistej reaktywacji.
















