Dzisiaj wydział dyscypliny zajmie się rozróbą do jakiej doszło po meczu ŁKS Łagów – Hubal Linów. Na profilu Hubala pojawiła się informacja, że trener ich drużyny został uderzony przez zawodnika rywala po meczu obu zespołów, który rozegrany został w niedzielę 10 maja, na boisku w Łagowie. Goście spotkanie wygrali 3:1.
– W momencie, gdy nasz zespół cieszył się ze zwycięstwa w szatni, przedstawiciele gospodarzy zaatakowali drużynę gości. Najbardziej poszkodowany został trener Michał Bandosz, który został uderzony głową w twarz przez bramkarza gospodarzy. Po ciosie trener zalał się krwią i osunął na podłogę.
Cała sytuacja miała miejsce w obecności sędziego głównego, który wraz z trenerem Hubala próbował uspokoić agresywne zachowanie gospodarzy. Na miejsce została wezwana policja przez naszego zawodnika w obawie o zdrowie i bezpieczeństwo drużyny. Trener trafił do karetki, a później pojechał na badania do szpitala. Żadna z osób funkcyjnych zespołu ŁKS Łagów nie reagowała na całe zajście -przedstawia swoją wersję zdarzeń Hubal Linów.
Interwencję potwierdzają policjanci, którzy w kilkunastu pojaw1ili się na obiekcie ŁKS Łagów.
– W dniu 10 maja br., po zakończeniu meczu piłkarskiego rozgrywanego na stadionie w Łagowie, doszło do incydentu z udziałem przedstawicieli obu drużyn. Na miejsce skierowano policyjne patrole, które podjęły czynności mające na celu ustalenie przebiegu oraz wszystkich okoliczności zdarzenia.
W wyniku zajścia obrażeń twarzy doznał 40 – letni trener drużyny gości. Mężczyzna został zaopatrzony przez zespół ratownictwa medycznego i nie wymagał hospitalizacji. Funkcjonariusze sporządzili dokumentację procesową oraz zabezpieczyli informacje niezbędne do dalszego postępowania.
Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, uczestnicy zdarzenia przedstawiali odmienny przebieg oraz okoliczności zajścia. Na chwilę obecną przyjęto jedno zawiadomienie dotyczące uszkodzenia ciała. Policjanci gromadzą materiał dowodowy oraz wykonują dalsze czynności w tej sprawie -poinformowała podkom. Małgorzata Perkowska-Kiepas, oficer prasowy KMP w Kielcach.
Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej do momentu publikacji nie skomentował zajścia. Nie udał się nam uzyskać wersji ŁKS Łagów.
Do sprawy wrócimy po decyzji Wydziału Dyscypliny ŚZPN w Kielcach.
Fot. fb: Klub Sportowy Hubal Linów








