W wyjątkowej scenerii ruin Zamku Krzyżtopór w Ujeździe odbyło się uroczyste zakończenie nauki dla uczniów klas ósmych. W wydarzeniu uczestniczyło blisko 70 absolwentów trzech szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest samorząd gminy.
Jak podkreślił burmistrz Marek Staniek, taka uroczystość na dziedzińcu Zamku Krzyżtopór została zorganizowana po raz pierwszy, jednak władze samorządowe planują, aby na stałe wpisała się ona do kalendarza wydarzeń.
Sami absolwenci podkreślali, że czas spędzony w szkole będą wspominać bardzo dobrze, przede wszystkim ze względu na zawarte przyjaźnie, życzliwych nauczycieli oraz dobrą atmosferę panującą w szkołach.
Mile wspominać będą nie tylko absolwenci, ale również dyrektorzy i nauczyciele absolwentów.
Podczas uroczystości uczniowie odebrali z rąk burmistrza nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy. Czwartkowa uroczystość była również okazją do wyróżnienia uczniów, którzy osiągnęli duże sukcesy jeżeli chodzi o przedmiotowe olimpiady lub po prostu wysoką średnią. Burmistrz Marek Staniek zauważył, że takich sukcesów uczniów nie byłoby gdyby nie zaangażowanie nauczycieli i dobra praca szkół.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego w wyjątkowej historycznej scenerii było dla młodzieży symbolicznym zwieńczeniem ważnego etapu edukacji i początkiem nowej drogi w szkołach ponadpodstawowych, które w większości absolwenci już wybrali.
W trakcie wydarzenia nie zabrakło podziękowań i wzruszeń oraz miłych wspomnień. Uroczystość na Zamku Krzyżtopór w Ujeździe z pewnością na długo zapadnie w pamięć absolwentom gminnych szkół.
































