-0.6 C
Sandomierz
czwartek, 7 grudnia, 2023
REKLAMA
Strona głównaSpołeczeństwoPowiatowe Święto Plonów w Samborcu. Wieniec z Dziurowa pojedzie na dożynki wojewódzkie

Powiatowe Święto Plonów w Samborcu. Wieniec z Dziurowa pojedzie na dożynki wojewódzkie

Powiatowe Święto Plonów w Samborcu już za nami. Wiemy już, który wieniec będzie reprezentować powiat sandomierski na dożynkach wojewódzkich, które odbędą się 11 września w Bogorii. Zdaniem komisji najpiękniejszym i najlepiej wykonanym wieńcem minionych dożynek okazał się wieniec z gminy Zawichost, przygotowany przez sołectwo Dziurów.

Tegoroczne Powiatowe Święto Plonów rozpoczęła dożynkowa dziękczynna msza święta. Po nabożeństwie wieńcowe delegacje oraz przybyli goście utworzyli barwny korowód, który w asyście orkiestry przeszedł na plac przed sceną plenerową w Samborcu.

REKLAMA
PILKINGTON

To właśnie tutaj odbywały się dalsze uroczystości związane z dożynkami. Mowa o uroczystym przekazaniu chleba przez starostów dożynek gospodarzom Powiatowego Święta Chleba.  

Tuż po tym przyszedł czas na oficjalne przemówienia zaproszonych gości i część obrzędową w trakcie której delegacje z poszczególnych gmin powiatu sandomierskiego zaprezentowały przygotowane przez siebie wieńce.

REKLAMA

Gospodarzem tegorocznego Powiatowego Święta Plonów była gmina Samborzec. Wójt gminy Witold Surowiec przyznał, że to wielki zaszczyt. Jak dodał ostatni rok nie był łatwy dla rolników przez susze i występujące gradobicia, dlatego tym bardziej warto życzyć rolnikom wytrwałości.

Katarzyna Cieszkowska, starościna dożynek również przyznała, że ostatni czas nie jest dla rolników łatwy, nie tylko ze względu na warunki atmosferyczne.

Mateusz Paciura, właściciel Winnicy nad Jarem i gospodarz dożynek powiatowych odniósł się natomiast do sytuacji w winnicach, dla których wydaje się na ten moment rok był łaskawy, a plony zapowiadają się obiecująco.

Starosta, Marcin Piwnik, przyznał, że sandomierski region słynie z dobrych upraw i pracowitych ludzi. W swojej wypowiedzi odniósł się również do obecnej sytuacji w rolnictwie.

Powiatowe Święto Plonów minęło pod znakiem dobrej zabawy. W części artystycznej wystąpili: zespół Jare Zytko, który umilił czas przybyłym. Swoje artystyczne pięć minut miał również zespół „Gorzyczany” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Samborcu. Tłumy pod scenę przyciągnął  zespół „ŁZY”. Niedzielną imprezę zakończyła zabawa taneczna.   

ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.info
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.infohttps://stv.info/
Redaktor Naczelny STV.INFO. Od kilku lat związana z mediami lokalnymi. Zawsze z pasją realizująca misję dziennikarską i zawsze obecna blisko ludzkich spraw.
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,837PolubieniaLubię to
147ObserwującyObserwuj
873SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
-0.6 ° C
1.2 °
-0.8 °
95 %
1.8kmh
100 %
czw.
-1 °
pt.
-1 °
sob.
-1 °
niedz.
1 °
pon.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE