22.3 C
Sandomierz
niedziela, 14 lipca, 2024
REKLAMA
Strona głównaSesje samorząduSzczegóły odwołania dyrektora owiane tajemnicą. W tle mobbing i zwrot subwencji

Szczegóły odwołania dyrektora owiane tajemnicą. W tle mobbing i zwrot subwencji

Debata o procedurach i przyczynach odwołania Marcina Stańczyka z funkcji dyrektora Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej – Curie zdominowała wtorkową sesję Rady Powiatu w Opatowie. Na razie starosta Staniek nie podał przyczyn decyzji do publicznej wiadomości. Być może uzasadnienie decyzji poznamy jutro. 

Marcin Stańczyk został odwołany w miniony piątek. Za odwołaniem dyrektora Stańczyka głosowało 3 członków zarządu powiatu, 2 wstrzymało się od głosu. Starosta Staniek stwierdził, że decyzja o odwołaniu dyrektora była trudna.  

To była decyzja Zarządu. Ta decyzja nie była podjęta pod wpływem chwili. Istniały przesłanki do tego aby taką decyzję podjąć. Nadmieniam jednocześnie, że pan dyrektor pracy nie stracił. Jest nauczycielem i pracuje nadal w szkole. Każda decyzja odnosząca się do takich stanowisk personalnych, dyrektorskich zwłaszcza, że współpracowałem z panem dyrektorem przez cztery lata była trudna.   

REKLAMA
PILKINGTON

Brak podania do publicznej wiadomości merytorycznego uzasadnienia odwołania dyrektora Marcina Stańczyka, starosta opatowski uzasadniał dobrem szkoły i wyjaśnianiem oskarżenia o mobbing.

Ze względu na to, że toczą się tutaj różne sprawy odnośnie zarzutów mobingu nie chciałbym szkodzić szkole, żebyśmy publicznie czytali uzasadnienie. Wobec tego podjęliśmy decyzję, że uzasadnienie otrzymają państwo radni osobiście w wersji wydrukowanej. Jeżeli ktoś będzie chciał z państwa znajomych, wyborców poznać, to proszę zapoznać, bo to nie jest nic tajnego. W grillowanie tego tematu nie dam się wciągnąć. Część zarzutów, które państwo tutaj podnosili została potwierdzona i to było też przyczyną podjęcia tej decyzji. Dzisiaj również otrzymaliśmy z Ministerstwa Finansów decyzję o zwrocie subwencji w kwocie prawie 900 tys. zł.

REKLAMA
SOK

Trochę więcej szczegółów na temat odwołania dyrektora ZS w Ożarowie przekazała Katarzyna Nowacka świętokrzyski wicekurator oświaty. 

– Jeżeli chodzi o sprawę dyrektora Stańczyka, to tutaj zaważyły głównie zarzuty finansowe. Nieprawidłowe gospodarowanie mieniem. Chodzi tutaj również o to, że za pieniądze placówki została wyposażona stołówka, która później została przekazana stowarzyszeniu. Organ prowadzący musiał zwracać subwencję, a to duże pieniądze –powiedziała K. Nowacka. 

REKLAMA -->

Radny Bogusław Włodarczyk domagał się zwołania nadzwyczajnej sesji podczas której odbyłaby się debata o odwołaniu dyrektora Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej – Curie, bo stwierdził, że szkoła to nie fabryka śrubek i nie można jej grillować przez kilka miesięcy. Żądanie byłego starosty poparło kilkoro radnych. 

Liczę, że większość rady z przewodniczącą na czele zorganizuje nadzwyczajną sesję na której będziemy mogli porozmawiać o wszystkich problemach, bo jeśli są duże zastrzeżenia także do dyrektora, to ludzie mają prawo to wiedzieć. Nie można zamiatać pod dywan. 

Obowiązki dyrektora do momentu powołania nowego szefa ożarowskiej placówki oświatowej sprawować będzie Aneta Gołyska.

Pełniącym obowiązki do chwili wyłonienia w drodze konkursu kolejnego dyrektora, jest obecna pani wicedyrektor, która miała w swoich obowiązkach sprawy dydaktyczne.

Przyglądając się nazwijmy ją kolokwialnie sprawie „stołówki” Zespołu Szkół im. Skłodowskiej – Curie w Ożarowie można odnieść wrażenie, że były osoby, których celem było tylko gonienie króliczka. Wystarczyło przeprowadzić szybką rzetelną, wykonaną przez fachowców kontrolę i nie byłoby zmiany dyrektora na kilka dni przed nowym rokiem szkolnym. Kuriozalna jest również decyzja o utajnieniu przyczyn odwołania Marcina Stańczyka z funkcji dyrektora. 

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMA
NOVIS24PL
REKLAMAspot_img

OBSERWUJ NAS

9,684PolubieniaLubię to
193ObserwującyObserwuj
1,900SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie umiarkowane
22.3 ° C
22.3 °
22.3 °
74 %
3.3kmh
82 %
niedz.
30 °
pon.
30 °
wt.
36 °
śr.
30 °
czw.
29 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE