-3 C
Sandomierz
piątek, 8 grudnia, 2023
REKLAMA
Strona głównaInneW Opatowie w przyszłym tygodniu będą wypłaty dodatku węglowego. Kto pierwszy ten...

W Opatowie w przyszłym tygodniu będą wypłaty dodatku węglowego. Kto pierwszy ten lepszy 

Gmina Opatów jest gotowa do wypłaty dodatku węglowego, zapewnia burmistrz Grzegorz Gajewski. Samorząd czeka na pieniądze z województwa, i jeśli tylko środki wpłyną na konto gminy, ruszy procedura ich wypłaty mieszkańcom.

Dodatek węglowy, czyli 3 tys. zł na jeden adres mieszkańcy gminy Opatów, a przynajmniej ich część powinni otrzymać pieniądze. Wojewodowie otrzymują na razie około połowy kwoty złożonej w zapotrzebowaniu na ten cel.

REKLAMA
PILKINGTON

Teraz rozpocznie się procedura. Najpierw środki muszą zostać zaksięgowane w Urzędzie Wojewódzkim. Następnie zostaną przelane do urzędów gmin, a tych w województwie świętokrzyskim jest 102. Samorządy muszą uruchomić procedurę aby jak najszybciej pieniądze trafiły do wnioskodawców. 

-Po przekazaniu przez rząd pieniędzy trzeba będzie podjąć uchwałę Rady Miejskiej, żeby te pieniądze  rozdysponować na ten konkretny cel. Jesteśmy dobrze przygotowani. Sztab pracowników pracuje aby dodatki węglowe przechodziły bez zbędnych opóźnień. Nie wypłacimy tych środków, jeśli nie dostaniemy ich na rachunek z urzędu centralnego – stwierdził burmistrz Opatowa.

W gminie Opatów tak jak w całym kraju w ostatnim czasie przybylo gospodarstw domowych. 

– Przybyło nam gospodarstw domowych – powiedział G. Gajewski. –To jest zakodowane w naszej mentalności. Jak to mówią „potrafimy sobie radzić”. W tym wypadku takie radzenie sobie nie przejdzie ze względu na to, że tylko  na pierwszy wniosek wprowadzony do systemu będzie dofinansowanie.  

REKLAMA

Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu środki z dodatku węglowego powinny wpłynąć na konta części mieszkańców Gminy Opatów.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,841PolubieniaLubię to
147ObserwującyObserwuj
876SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
-3 ° C
-2.2 °
-3 °
95 %
1.8kmh
88 %
pt.
-1 °
sob.
-1 °
niedz.
1 °
pon.
1 °
wt.
2 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE