16.2 C
Sandomierz
sobota, 30 września, 2023
REKLAMA
Strona głównaOświataPierwszaki z Zawierzbia ślubowały w obecności ministra Przemysława Czarnka

Pierwszaki z Zawierzbia ślubowały w obecności ministra Przemysława Czarnka

To ślubowanie pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Zawierzbiu w gminie Samborzec z pewnością zapisze się na długo na kartach historii tej stowarzyszeniowej placówki. I nie chodzi tutaj jedynie o podniosłą uroczystość ważną dla całej szkolnej społeczności, ale o obecność ministra edukacji, Przemysława Czarnka, który dziś odwiedził szkołę w Zawierzbiu i gratulował pierwszoklasistom oficjalnego wstąpienia w szkolne mury jako uczniów.

Szkoła Podstawowa w Zawierzbiu prowadzona jest przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły „DOBRO DZIECI” od 10 lat. Od tego czasu placówka wiele się zmieniła i z pewnością stawia na dalszy rozwój. Od początku szkoła w Zawierzbiu cieszy się dużym zaufaniem rodziców, którzy coraz chętniej oddają swoje pociechy pod opiekę nauczycieli tej placówki. Jak podkreśla dyrektor szkoły Jan Wiatr cały czas szkoła stara się o pozyskiwanie nowych funduszy na wzbogacenie swojej działalności, co udaje się z sukcesem, ponieważ szkoła cały czas wzbogaca swoje wyposażenie i ofertę edukacyjną.

REKLAMA

Poseł Marek Kwitek przyznał, że dzisiejsza wizyta ministra edukacji była ukłonem w stronę wszystkich szkół prowadzonych przez stowarzyszenia, ale również olbrzymim docenieniem tego co udało się do tej pory zrobić.

REKLAMA
PILKINGTON

Świętokrzyski Kurator Oświaty, Kazimierz Mądzik dodał, że szkoła prowadzona przez stowarzyszenie w Zawierzbiu przez to jak prężnie działa łamie do tej pory krążące stereotypy dotyczące podobnych placówek.

Z takiego docenienia szkoły cieszy się również Witold Surowiec, wójt gminy Samborzec.

Przemysław Czarnek w odpowiedzi na pytanie dziennikarzy o przepis na dobrą szkołę przyznał, że szkoła w Zawierzbiu może być znakomitym przykładem oświatowej działalności.

Chociaż jak można zauważyć wiele już udało się w szkole dobrego zrobić, to placówka ma nadal swoje potrzeby. Obecnie największym z nich jest brak sali gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia, tak aby uczniowie mogli cały rok ćwiczyć w budynku szkoły, nie wykorzystując do tego szkolnego korytarza.

Minister Czarnek podczas oficjalnej części uroczystości dodał, że do tej pory szkoły stowarzyszeniowe nie miały łatwo, ponieważ większość programów inwestycyjnych  była skierowana do szkół prowadzonych przez samorządu. Po uruchomieniu kolejnego programu inwestycyjnego przez ministerstwo ma się to zmienić. Jest szansa również na spełnienie marzenia o sali gimnastycznej.

Program wizyty ministra w regionie był bardzo napięty, jednak zdecydował się zostać i kibicować pierwszakom w ślubowaniu do samego końca. Uczniowie klas pierwszych przygotowali na ten dzień bogaty program artystyczny, który został doceniony gromkimi brawami. Na zakończenie uroczystości mali artyści zostali docenieni nie tylko owacjami, ale również licznymi upominkami.

REKLAMA
SOK
spot_img
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.info
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.infohttps://stv.info/
Redaktor Naczelny STV.INFO. Od kilku lat związana z mediami lokalnymi. Zawsze z pasją realizująca misję dziennikarską i zawsze obecna blisko ludzkich spraw.
REKLAMAspot_img
REKLAMA
NOVIS24PL

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!

OBSERWUJ NAS

7,463PolubieniaLubię to
135ObserwującyObserwuj
772SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
16.2 ° C
16.2 °
16.2 °
67 %
2.3kmh
88 %
sob.
20 °
niedz.
19 °
pon.
19 °
wt.
24 °
śr.
18 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE