4.4 C
Sandomierz
sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaSportCzwarta edycja Biegu Szklarskiego. Pobiegli z Tarnobrzega do Sandomierza

Czwarta edycja Biegu Szklarskiego. Pobiegli z Tarnobrzega do Sandomierza

IV edycję Biegu Szklarskiego organizowanego przez firmę Pilkington z pewnością możemy uznać za rekordową. W tej edycji biegu udział wzięło blisko 200 zawodników, którzy zmierzyli się z dystansem 25 i 5,5 kilometrów. Współorganizatorem sportowego wydarzenia było NSG Group wspólnie z Miejskimi Ośrodkami Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu i Sandomierzu.

Jako pierwsi z terenu zakładu w Chmielowie wystartowali uczestnicy biegu na ponad 20 kilometrów. W ramach IV Biegu Szklarskiego ze stadionu miejskiego w Sandomierzu wystartowali również zawodnicy „Szklanej Piątki” oraz ci, którzy zdecydowali się pomaszerować z kijkami nordic walking. Tym razem w biegowych sportach wzięły również dzieci, które dystans biegu pokonały w dwóch kategoriach, na 100 i 800 metrów.

PILKINGTON

Ideą inicjatywy zorganizowania Biegu Szklarskiego, która narodziła się kilka lat temu było zorganizowanie takiego wydarzenia, które promuje branże szklarską w regionie.

Meta wszystkich trzech biegów była przed zakładem NSG Group w Sandomierzu, gdzie jako pierwszy zameldował się Artur Czyż z Grupy Azoty Automatyka Tarnów, który został tegorocznym zwycięzcą głównego Biegu Szklarskiego. Szklaną Piątkę jako pierwszy zdobył natomiast Adam Bajorski z Optima Radom.

Wśród kobiet w Szklanej Piątce natomiast najszybciej na metę zameldowała się Emilia Wronecka z Katowic, dla której to był sandomierski debiut, ale jak powiedziała z pewnością spotkamy się na biegu za rok.

W kategorii Nordic walking pierwszy okazał się Tadeusz Wilk z Sosnowca dla którego ten marsz z kijkami był niezwykle sentymentalny, a swój wynik zadedykował swojemu zmarłemu koledze, z którym pokonał wiele dystansów.

Warto przypomnieć, że bieg od samego początku wspiera akcje charytatywne. Podczas tegorocznego Biegu Szklarskiego udało się zebrać ponad 6000 tysięcy złotych. Cała kwota została przekazana dla fundacji Happy Kids, która prowadzi akcję pomocy dzieciom z Domów Dziecka na Ukrainie.