11.5 C
Sandomierz
czwartek, 13 czerwca, 2024
REKLAMA
Strona głównaOświataUczniowie z Ożarowa wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Sejmie

Uczniowie z Ożarowa wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Sejmie

W Zespole Szkół Ogólnokształcących im. E. Szylki w Ożarowie odbył się Konkurs Wiedzy o Sejmie RP z inicjatywy posła Andrzeja Kryja. W konkursowe szranki stanęło 50 ósmoklasistów ożarowskiej szkoły. Rywalizację wygrał Karol Dąbrowski i zgarnął nagrodę ufundowaną przez Marszałka Sejmu Elżbietę Witek. 

Konkurs zorganizowany przez Biuro Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu poprzedził wykład przedstawicieli Wszechnicy Sejmowej.

REKLAMA
PILKINGTON

Inicjator konkursu, poseł Andrzej Kryj, powiedział, że młodzi ludzie winni posiadać szeroką wiedzę o najważniejszym organie w RP jakim jest Sejm, a wiedzę na ten temat można zdobywać w różnoraki sposób. Poseł dodał, że młodzież chętnie bierze udział w takiej rywalizacji. 

Warto organizować te konkursy. Młodzi ludzie są bardzo zainteresowani tą problematyką. Chętnie biorą udział w konkursie. Wysłuchują wykładów. Z zainteresowaniem przyjmują te treści, które przekazują im pracownicy Wszechnicy Sejmowej. Dodatkowym bodźcem są nagrody ufundowane przez Panią Marszałek, bo konkurs odbywa się pod jej patronatem. Trzeba młodzież edukować, trzeba pokazywać, że Sejm jest organem bardzo ważnym, że posłowie odgrywają bardzo ważną rolę i przybliżać im tą tematykę..      

Pewien celowości organizacji konkursu był Marcin Majcher. Burmistrz Ożarowa stwierdził, że wiedzy na temat gospodarki i polityki nigdy nie jest za dużo, a takie inicjatywy uzupełniają edukację szkolną. 

Wiedzy o polityce, gospodarce nigdy nie jest za wiele. Młodzież uzyskuje wiedzę poprzez edukację. Takie wykłady i spotkania poszerzają horyzont wiedzy i popełniają informacje. Które nie zawsze uzyskują z pierwszej ręki. Cieszymy się, że nasza gmina została objęta takim programem. Ukłony w kierunku naszego pana posła Andrzeja Kryja i cieszymy się, że młodzież skorzysta z tego, uzyska wiele informacji a sprawdzian po wykładzie potwierdzi że młodzież orientuje się w naszej gospodarce, polityce. Dla niech jest ważne aby treści programowe były uzupełnione poprzez taki wykład.

REKLAMA -->

Dyrektor ożarowskiej szkoły Katarzyna Swacha poinformowała, że nie było specjalnych przygotowań do konkursu. Uczestnicy rywalizacji wiedzę zdobywali podczas lekcji wiedzy o społeczeństwie.  

W ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie nauczycielka przedyskutowała pewne informacje, pewny zasób wiedzy i umiejętności z uczniami.

Monika Srzednicka-Raczkowska z Biura Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu podkreśliła, że konkursy organizowane są zarówno w dużych jak i małych miejscowościach, a nawet w domach dziecka i domach opieki społecznej. Udział w konkursie zachęca do dalszego zdobywania wiedzy na temat parlamentaryzmu. 

Od roku 2013 organizujemy konkursy wiedzy o Sejmie. Obecnie jest to pod patronatem pani Marszałek. Przeprowadziliśmy ponad 200 konkursów. Bardzo często młodzi ludzie biorąc udział w takim konkursie potem dalej się interesują wiedzą o Sejmie. 

Poseł Andrzej Kryj podziękował gospodarzom konkursu za zorganizowanie zmagań.

Chciałbym podziękować panu burmistrzowi, pani dyrektor, że zarówno gmina jak i szkoła jest tak bardzo otwarta na wszelkiego rodzaju propozycje, które mogą przynieść coś ciekawego i zwiększyć ofertę edukacyjną dla uczniów. Kiedy zaproponowałem państwu ten konkurs, zgodzili się absolutnie od razu.  

Główna nagroda –elektroniczny czytnik przypadła Karolowi Dąbrowskiemu. Drugie miejsce zajął Artur Jopek, a trzecie Filip Larkowski. 

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMA
NOVIS24PL
REKLAMAspot_img

OBSERWUJ NAS

9,418PolubieniaLubię to
189ObserwującyObserwuj
1,790SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
11.5 ° C
12 °
10.9 °
91 %
0.5kmh
100 %
czw.
11 °
pt.
20 °
sob.
23 °
niedz.
23 °
pon.
26 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE