23.2 C
Sandomierz
wtorek, 26 września, 2023
REKLAMA
Strona głównaOświataOŻARÓW: Nauczyciele "Szkoły u Adamka" docenieni nagrodami

OŻARÓW: Nauczyciele „Szkoły u Adamka” docenieni nagrodami

Od wieków pełnią ważną misję, choć z każdym rokiem wydaje się ona coraz trudniejsza. Mowa o nauczycielach, którzy w najbliższy piątek, 14 października uczczą Dzień Edukacji Narodowej. W przeddzień Dnia Nauczyciela, swoje święto uroczyście obchodzili nauczyciele Zespołu Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej – Curie. Jednak miniony czwartek w ożarowskiej szkole był wyjątkowym dniem nie tylko dla nauczycieli. Wyjątkowy moment stanowił również dla wszystkich pierwszoklasistów, których oficjalnie przyjęto w poczet społeczności szkolnej.

W  ożarowskim Zespole Szkół imienia Marii Skłodowskiej – Curie Dzień Edukacji Narodowej, co roku jest wyjątkowy i wzruszający. W imieniu uczniów wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły za codzienną pracę oraz niejednokrotnie poświęcenie, w krótkim przemówieniu podziękowała przewodnicząca samorządu uczniowskiego. W części oficjalnej uroczystości pracownikom za całoroczną, ciężką pracę pełną pasji i zaangażowania podziękowała również pełniąca od września obowiązki dyrektora szkoły, Aneta Gołyska.

REKLAMA

Za swoje zaangażowanie i codzienną pracę nauczyciele otrzymali dyrektorskie nagrody. Jedną z docenionych osób była Marta Kozieł, która od ponad trzydziestu lat spełnia się w roli nauczyciela. Jak podkreśliła praca nauczyciela nie jest łatwa, a przepracowane w szkole lata ją samą nauczyły wiele.

REKLAMA
PILKINGTON

Paweł Skrzyniarz, nauczyciel matematyki i informatyki w ożarowskim zespole szkół dziś otrzymał awans na stopień nauczyciela mianowanego. Przed naszą kamerą przyznał, że na ten tytuł czekał długo, a starania wytężone były ciężką pracą. Dodał, że było warto, ponieważ to motywacja do dalszego działania.

W trakcie szkolnych uroczystości nauczyciele otrzymali także nagrody starosty, które zasłużonym wręczyli przybyli na wydarzenie przedstawiciele powiatowych władz. Andrzej Gajek, członek Zarządu Powiatu Opatowskiego przyznał, że po ostatnich niechlubnych wydarzeniach związanych z ożarowską szkołą priorytetem jest odzyskanie jej dobrego imienia. Podkreślił, że należy wrócić do atmosfery jaka znana była w czasach, kiedy placówka nazywana była „Szkołą u Adamka”.

Oprócz nagród dla nauczycieli, za ciężką pracę wyróżniono również pracowników administracji i obsługi. Podobnie jak pedagodzy, tak i pozostali pracownicy szkoły nie kryli zadowolenia z docenienia ich ciężkiej pracy. Zwieńczeniem uroczystości związanych z Dniem Edukacji Narodowej był montaż słowno-muzyczny uczniów ożarowskiej szkoły.

spot_img
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.info
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.infohttps://stv.info/
Redaktor Naczelny STV.INFO. Od kilku lat związana z mediami lokalnymi. Zawsze z pasją realizująca misję dziennikarską i zawsze obecna blisko ludzkich spraw.
REKLAMAspot_img
REKLAMA
NOVIS24PL

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!

OBSERWUJ NAS

7,450PolubieniaLubię to
135ObserwującyObserwuj
767SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
bezchmurnie
23.2 ° C
24.3 °
22.3 °
72 %
1.8kmh
0 %
wt.
22 °
śr.
26 °
czw.
27 °
pt.
26 °
sob.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE