18.1 C
Sandomierz
poniedziałek, 2 października, 2023
REKLAMA
Strona głównaInwestycjePonad 48 milionów złotych dla Staszowa na rozwój stref przemysłowych!

Ponad 48 milionów złotych dla Staszowa na rozwój stref przemysłowych!

W piątek, 14 października, w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przyznane zostały promesy na Rozwój stref przemysłowych z Programu Inwestycji Strategicznych. Do gminy Staszów trafi 48 020 000,00 zł. Jest to 98 % wartości całego zadania. Nazwa inwestycji na jaką zostaną wydane środki to: Staszowski Obszar Gospodarczy w Grzybowie.

Promesy samorządowcom wręczył, Prezes Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki. W uroczystości przyznania samorządom dofinansowania uczestniczył burmistrz miasta i gminy Staszów, dr Leszek Kopeć. Piąta edycja programu dotyczy rozwoju stref przemysłowych.

REKLAMA

Inwestycja jakim jest Staszowski Obszar Gospodarczy w Grzybowie to kolejny etap realizacji Strategii Miasta i Gminy Staszów na lata 2015-2025 w zakresie pobudzenia jej rozwoju gospodarczego. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na remont infrastruktury drogowej oraz elektroenergetycznej. Inwestycja obejmie również infrastrukturę kolejową. Szczególny nacisk zostanie położony na powstanie warunków do rozwoju przedsiębiorczości na terenie Grzybowa.

 Pozyskane środki pozwolą na wykorzystanie potencjału tych terenów. Dzięki tej inwestycji gmina Staszów stanie się atrakcyjnym ośrodkiem gospodarczym – podkreśla burmistrz Leszek Kopeć. – Stworzymy dzięki temu konkurencyjne warunki funkcjonowania nowych przedsiębiorstw – podsumowuje włodarz.

REKLAMA
PILKINGTON

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych to nowa forma wsparcia inwestycji realizowanych przez samorządy. Celem programu jest zwiększenie skali inwestycji publicznych przez bezzwrotne dofinansowanie projektów realizowanych przed jednostki samorządu terytorialnego. Ma on za zadanie pobudzić inwestycje we wszystkich regionach Polski, wesprzeć rozwój przedsiębiorstw i poprawić warunki życia Polaków. Wysokość bezzwrotnego dofinansowania jest zależna od obszaru priorytetowego, w którym mieści się planowana inwestycja. Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

źródło: Urząd Miasta i Gminy w Staszowie

spot_img
REDAKCJA | redakcja@stv.info
REDAKCJA | redakcja@stv.infohttps://stv.info/
STV.INFO - Twój nowy portal informacyjny. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie dzieją się rzeczy ważne dla Ciebie.
REKLAMAspot_img
REKLAMA
NOVIS24PL

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!

OBSERWUJ NAS

7,474PolubieniaLubię to
136ObserwującyObserwuj
776SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
18.1 ° C
19 °
18.1 °
74 %
2.2kmh
92 %
pon.
17 °
wt.
25 °
śr.
17 °
czw.
19 °
pt.
18 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE