23.1 C
Sandomierz
sobota, 22 czerwca, 2024
REKLAMA
Strona głównaInneSandomierski oddział Group Business Services wspierający działania NSG Group ma już 10...

Sandomierski oddział Group Business Services wspierający działania NSG Group ma już 10 lat!

Już od dziesięciu lat sandomierski oddział Group Business Services (GBS) wspiera działania NSG Group. Japoński koncern NSG Group, do którego należą spółki Pilkington w Polsce, jest jednym z największych światowych producentów szkła dla branży budowlanej i motoryzacyjnej. Ten czas wykorzystano na budowę silnego zespołu i opracowanie modelu pracy, który przekłada się na sukces całej grupy, a przede wszystkim jej Klientów. Tajemnica tkwi w różnorodności.

Historia i struktura GBS

Sandomierski oddział Group Business Services świętuje swoje 10-lecie. Obecnie jest to największy spośród trzech ośrodków wchodzących w skład NSG Group – dwa pozostałe zlokalizowane są w Brazylii oraz w Chinach. Jego głównym celem jest koncentracja i standaryzacja procesów informatycznych, finansowych, zakupowych, administracji danych HR oraz jednostek biznesowych. 

REKLAMA
PILKINGTON

Pierwotnie zespół GBS liczył sobie 56 osób, jednak, zarówno zakres jego obowiązków, jak i wielkość szybko rosły. Kolejne działania wyznaczały kierunek zmian i wkrótce stało się jasne, że potrzebne będzie wsparcie. Od 2016 roku stanowi je zespół w Cacapava z Brazylii (20 członków), a od 2017 r. również zespół w Guilin z Chin (30 członków). Od tego momentu organizację usług wspólnych tworzą trzy oddziały, które mimo sporych odległości pracują wspólnie. Polski zespół liczący obecnie 270 członków dostarcza serwisy dla ponad 20 krajów.

Jak to możliwe, że zespół rozproszony w trzech różnych stronach świata odnosi sukcesy? Wynika to ze stosowania modelu usług wspólnych, który gwarantuje korzyści. Standaryzacja procesów, zwiększona wydajność i jakość, lepsza kontrola procesów czy wymiana wiedzy to tylko niektóre z nich. To także redukcja kosztów – w wybranych przypadkach byliśmy w stanie zapewnić bardzo dobre oszczędności, w niektórych obszarach nawet ponad 70%.

Paweł Laskowski, Group Business Services Manager w Sandomierzu 

Group Business Services działający w ramach struktur NSG Group świadczy usługi w takich obszarach jak: Finanse, Zakupy, IS, HR, Usługi SBU, Usprawnianie Procesów. Tworzą je następujące zespoły: Zespół Zobowiązań (Accounts Payable), Zespół Należności (Accounts Receivable), Zespół Księgi Głównej (General Ledger /Cash & Bank), Zespół ds. Procesu Zakupowego (Procurement Services) oraz Zespół Informatyki (IS). W ostatnim czasie powstały nowe zespoły m.in. Zespół Podatkowy w Księdze Głównej i Dział Wsparcia Jednostek Biznesowych.

REKLAMA -->

Zasady pracy, które gwarantują sukces

Jeden globalny zespół GBS korzysta ze znormalizowanego modelu operacyjnego i kieruje się tymi samymi zasadami. To gwarantuje transparentność działań i wzajemne zrozumienie potrzeb oraz celów. Poszczególne zespoły działają poprzez ciągłe kwestionowanie status quo, poszukują możliwości zmian i wprowadzenia ulepszeń, aby zapewnić najlepszą obsługę w historii. Celem jest doskonała jakość, zachowanie standardów, zaangażowanie w osiąganie nadzwyczajnych wyników, orientacja na zmiany, elastyczność oraz wiedza ekspercka.  

Różnorodność jaką cechuje się nasz międzynarodowy zespół działa na naszą korzyść. Pracujemy w grupie, którą tworzą przedstawiciele 4 generacji, od baby boomers do Y, również przedstawiciele wielu odmiennych narodowości – to pozwala na pobudzanie kreatywności w zespole, wprowadzanie wielu cennych innowacji i odnajdywanie najlepszych sposobów na rozwiązywanie problemów czy też tworzenie dobrej atmosfery pracy. Różnorodność odgrywa ogromną rolę w dążeniu GBS-u do bycia zespołem dostarczającym wsparcie na jak najwyższym poziomie, co z kolei umożliwia naszym Klientom rozwój i osiąganie celów.

– Dominik Rykowski, dyrektor Group Business Services w NSG Group

Trwająca już 10 lat międzynarodowa wymiana wiedzy i doświadczeń, a także orientacja na wzajemne potrzeby zaowocowała sukcesami w wielu dziedzinach. Do tych największych zaliczyć trzeba redukcję kosztów, wzrost z 56 do ponad 335 członków zespołu (we wszystkich trzech centrach), redukcję przeterminowanych i nieprzydzielonych środków pieniężnych, automatyzację i ciągłe usprawnienia procesów, a także zmiany strategii i trendów dla zaległych projektów w wielu obszarach. Nagromadzenie wspólnych doświadczeń sprawiło, że poszczególne zespoły mogą dziś obsługiwać bardziej złożone zadania z większą odpowiedzialnością i z jeszcze lepszą jakością.

Na tym jednak nie koniec. Choć dziś GBS świętuje swój 10 jubileusz, bardziej skupia się na planach na przyszłość, poszukuje kolejnych możliwości i wyzwań. Te z kolei wiążą się z powiększaniem zespołu. Rekrutacja prowadzona jest w trybie ciągłym, a kandydaci mają możliwość stać się częścią międzynarodowego zespołu, który tworzy bezpieczne i przyjazne środowisko pracy.

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
REDAKCJA | redakcja@stv.info
REDAKCJA | redakcja@stv.infohttps://stv.info/
STV.INFO - Twój nowy portal informacyjny. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie dzieją się rzeczy ważne dla Ciebie.
REKLAMA
NOVIS24PL
REKLAMAspot_img

OBSERWUJ NAS

9,517PolubieniaLubię to
191ObserwującyObserwuj
1,820SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
23.1 ° C
25.4 °
22.6 °
75 %
2.7kmh
100 %
sob.
25 °
niedz.
23 °
pon.
21 °
wt.
23 °
śr.
29 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE