16.2 C
Sandomierz
sobota, 30 września, 2023
REKLAMA
Strona głównaInwestycjeTrwa termomodernizacja strażnicy w Rytwianach. Siedziba druhów będzie tańsza w utrzymaniu

Trwa termomodernizacja strażnicy w Rytwianach. Siedziba druhów będzie tańsza w utrzymaniu

Gmina Rytwiany będzie bardziej eko, a co za tym idzie będzie również bardziej oszczędna. Wszystko za sprawą termomodernizacji, którą przejść w sumie ma pięć budynków użyteczności publicznej na terenie całej gminy.

Do połowy 2023 roku termomodernizację ma przejść nie tylko budynek urzędu gminy, ale również szkoła podstawowa i budynek remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Rytwianach. Dodatkowo prace prowadzone będą także w szkole podstawowej w Sichowie Dużym i Strzegomiu. Pierwsze prace widać już w Rytwianach, gdzie na budynku remizy rozpoczęła się już planowana termomodernizacja.

REKLAMA

Budynek strażackiej remizy w Rytwianach takiego remontu wymagał od dawna. Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Rytwianach Jerzy Switek, podkreślił, że to ważna inwestycja, ponieważ dzięki niej budynek stanie się bardziej oszczędny, a co za tym idzie zaoszczędzone pieniądze druhowie będą mogli przeznaczyć na inne cele. A potrzeb druhowie mają sporo. Jedną z nich jest powiększenie boksów garażowych i dobudowa dodatkowego garażu. Pilną potrzebą jest również zakup lekkiego samochodu.

REKLAMA
PILKINGTON

Wymienione wcześniej budynki zmienią się w różnym stopniu. W zależności od stanu danego obiektu inwestycja polegać będzie m.in. na jego ociepleniu, wymianie okien, instalacji elektrycznych lub instalacji centralnego ogrzewania, czy też montażu paneli fotowoltaicznych. Jak przyznaje wójt Grzegorz Forkasiewicz najważniejszy jest fakt, że po wykonaniu tych inwestycji w budynkach poprawią się warunki pracy i nauki. Będą również oszczędności, które szczególnie teraz bardzo się przydadzą.

Remont pięciu budynków pochłonie około 15 milionów złotych. Gmina na ten cel dostała pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego i Polskiego Ładu.  Część kosztów inwestycji gmina pokryje także ze swojego budżetu. Planowane zakończenie prowadzonych termomodernizacji planowane jest na 2023 rok.

REKLAMA
SOK
spot_img
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.info
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.infohttps://stv.info/
Redaktor Naczelny STV.INFO. Od kilku lat związana z mediami lokalnymi. Zawsze z pasją realizująca misję dziennikarską i zawsze obecna blisko ludzkich spraw.
REKLAMAspot_img
REKLAMA
NOVIS24PL

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!

OBSERWUJ NAS

7,463PolubieniaLubię to
135ObserwującyObserwuj
772SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
16.2 ° C
16.2 °
16.2 °
67 %
2.3kmh
88 %
sob.
20 °
niedz.
19 °
pon.
19 °
wt.
24 °
śr.
18 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE