16.5 C
Sandomierz
niedziela, 23 czerwca, 2024
REKLAMA
Strona głównaInwestycjeRuszyła przebudowa komendy policji w Opatowie. Inwestycja będzie kosztować ponad 26 milionów...

Ruszyła przebudowa komendy policji w Opatowie. Inwestycja będzie kosztować ponad 26 milionów złotych

Ruszyła rozbudowa budynku Komendy Powiatowej Policji w Opatowie. Na czas inwestycji przeniesieni do Lipnika zostali policjanci „drogówki” i dzielnicowi. Według chyba, najlepszej koncepcji na czas inwestycji komenda miała funkcjonować w budynkach starostwa przy ul. Mickiewicza. Niestety zdecydowano się na inne rozwiązanie. 

Projekt zakłada dobudowę do istniejącego budynku, trzykondygnacyjnej biurowej części, która będzie posiadała także pomieszczenia magazynowe, węzły sanitarne oraz szatnie. Zostanie również dobudowana jednokondygnacyjna część z garażami. Budynek będzie wyposażony w nowoczesny monitoring, a na dachu zostanie zamontowana instalacja fotowoltaiczna oraz 24 metrowy maszt antenowy.

Po wyburzeniu istniejących budynków. Po prawej stronie od bloku mieszkalnego będzie budowany nowy budynek od podstaw. Będzie przeznaczony dla policjantów, z pomieszczeniami, zapleczami socjalnymi, z magazynami, które są niezbędne do funkcjonowania naszej jednostki. Ponadto będziemy mieli garaże, pomieszczenia dla przewodników psów służbowych wraz z całym zapleczem które jest w tym czasie wymagane. 

– powiedział podinsp. Wojciech Szymczak, Komendant Powiatowy Policji w Opatowie
REKLAMA
PILKINGTON

Inwestycja ma zostać oddana do użytku w 2025 roku, a jej wartość kosztorysowa to 26 mln 400 tys. zł.

Planowana inwestycja jest na lata 2022 – 2025. W tym roku firma, która będzie realizowała tą inwestycję będzie się skupiała na wyburzeniu istniejących budynków gospodarczych i części budynku który był zajmowany przez funkcjonariuszy naszej jednostki.
Koszty przekraczają 26 mln zł. Siedziba naszej komendy w Opatowie wymagała gruntownego remontu, to po pierwsze, po drugie pomieszczeń było za mało w stosunku do liczby funkcjonariuszy, którzy tutaj służą i pracowników.

– mówi podinsp. Szymczak

Pierwotnie zakładano, że na czas modernizacji, komenda znajdzie siedzibę w budynkach powiatu przy ul. Mickiewicza. To rozwiązanie nie doszło do skutku, bo powiat nie posiada obiektów do których mógłby przenieść swoje jednostki z Mickiewicza.

Najlepiej by było, żeby cała komenda była przeniesiona do innego budynku i wtedy front robót mógłby przebiegać o wiele wiele szybciej.
W budynkach, które my posiadamy, obecnie są prowadzone działania, czy to jest dom pomocy społecznej, czy inne formy opieki nad osobami starszymi, niepełnosprawnymi i nie mogliśmy skomasować tych usług w innym miejscu. 

– powiedział Tomasz Staniek, starosta opatowski
REKLAMA -->

Komendant Wojciech Szymczak dodaje, że na rozbudowę, bez zmiany siedziby miały wpływ jeszcze inne aspekty. 

Doszliśmy do wniosku, że jest to przedsięwzięcie, które może przedłużyć nam okres w którym bylibyśmy gotowi do przekazania budynku. Po drugiej, czy trzeciej wizycie stwierdziliśmy, że sporo przedsięwzięć musimy włożyć my jako policja, nasi informatycy, łącznościowcy, żeby ten budynek dostosować. Musimy mieć służbę dyżurną, parkingi. Wszystkie aspekty za i przeciw. 

– wyjaśnia komendant policji

W związku z wyburzeniem części obecnego budynku trzeba było dokonać relokacji formacji opatowskiej jednostki policji. 

Cały wydział ruchu drogowego i zespół dzielnicowych został przeniesiony do siedziby posterunku policji w Lipniku.

Nawet zastępca komendanta powiatowego stracił swój gabinet. Obecnie obaj komendanci pracują w jednym pomieszczeniu.

Musieliśmy dać dobry przykład policjantom. Takie mamy warunki. Dzielimy go wspólnie w tej chwili. Musieliśmy tak zrobić żeby się jakoś pomieścić na czas inwestycji i te ciężki warunki jakoś przetrwać. 

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMA
NOVIS24PL
REKLAMAspot_img

OBSERWUJ NAS

9,521PolubieniaLubię to
190ObserwującyObserwuj
1,820SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie umiarkowane
16.5 ° C
17.7 °
16.5 °
88 %
1.8kmh
67 %
niedz.
25 °
pon.
21 °
wt.
24 °
śr.
29 °
czw.
30 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE