Z przedstawicielkami Kół Gospodyń Wiejskich spotkała się w Staszowie Anna Krupka, inicjatorka powstania Polskiego Związku Kół Gospodyń Wiejskich. Pani minister zachęcała przedstawicieli do wstępowania w szeregi bardzo prężnie działającego związku.
Obecnie do Związku, który wspiera koła prawnie i organizacyjnie należy już około tysiąca tych wiejskich stowarzyszeń.
Działania Polskiego Związku Kół Gospodyń Wiejskich przybliżył Łukasz Korus, redaktor naczelny portalu kolagospodynwiejskich.org należącego do Polskiego Związku Kół Gospodyń Wiejskich
Redaktor naczelny omówił także korzyści wynikające z członkostwa w Polskim Związku Kół Gospodyń Wiejskich.
W województwie podkarpackim także prowadzona jest podobna do tej świętokrzyskiej – włączania kół do ogólnopolskiego związku. O tym mówiła pełnomocnik związku na podkarpackie.
Jak Polski Związek Kół Gospodyń wiejskich działa na terenie świętokrzyskiego i co można wykorzystać na Lubelszczyźnie, podpatrywała Agnieszka Drozd-Bownik z urzędu marszałkowskiego w Lublinie.
KGW Wola Wiśniowska w powiecie staszowskim do związku należy i panie chwalą sobie członkostwo.
W połowie miejscowości gminy Staszów działają już koła gospodyń. Leszek Kopeć, burmistrz Staszowa uznał, że koła działają bardzo prężnie i są nieodzownym elementem życia lokalnego.
Okazało się, że przepisy kulinarne panie znają. Zaświadczyło o tym jadło jakie na spotkanie przygotowały panie z KGW Wola Wiśniowska.