Jeśli msza jest w katedrze, odprawa ją biskup Nitkiewicz, a kolejna część świętowania odbywa się w Sali Rycerskiej zamku, to świadectwo, że to ważna uroczystość, twierdzi burmistrz Sandomierza Paweł Niedźwiedź. Warunki ważnej uroczystości spełniły obchody 35 – lecia Straży Miejskiej w Sandomierzu.
Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości przemaszerowali do królewskiego zamku. W najbardziej reprezentacyjnym budynku miasta odbyła się druga część obchodów.
Władze miasta Sandomierz doceniły jubilatkę i jej pracowników. Burmistrz Paweł Niedźwiedź podkreślił, że najważniejsi są ludzie, którzy tworzą miejską straż.
Z podziękowaniami gratulacjami pospieszyli także przedstawiciele władz państwowych i samorządu powiatowego.
Wspólnie z jubilatami świętowali przedstawiciele bratnich jednostek z sąsiednich miast, policji, straży pożarnej, wymiaru sprawiedliwości.
Przemysław Jaworski, podobnie jak komendant Piskor w sandomierskiej formacji służy od momentu jej utworzenia.
Za pamiętanie o jubileuszu w imieniu strażników dziękował komendant zbrojnego ramienia burmistrza Sandomierza.
Dla strażników i ich gości zaśpiewała utalentowana wokalistka z Sandomierskiego Studia Piosenki.
















