-4.6 C
Sandomierz
środa, 29 listopada, 2023
REKLAMA
Strona głównaKulturaKoncert finałowy piosenki niepodległej w Staszowie. Była pełna sala widowni!

Koncert finałowy piosenki niepodległej w Staszowie. Była pełna sala widowni!

Koncert finalistów II Świętokrzyskiego Konkursu Piosenki i Pieśni Niepodległej rozpoczął obchody Narodowego Święta Niepodległości w Staszowie. Kolejna edycja konkursu organizowanego przez Staszowski Ośrodek Kultury przyciągnęła wielu artystów, którym patriotyczne utwory pokrzepiające Polaków w walce o wymarzoną wolność grają w sercu, co można było usłyszeć w czwartkowy wieczór.

O inicjatywie patriotycznego konkursu, która narodziła się w ubiegłym roku przed naszą kamerą opowiedziała Anna Gogole, dyrektor Staszowskiego Ośrodka Kultury.

REKLAMA
PILKINGTON

Świętokrzyski Konkurs Piosenki i Pieśni Niepodległej przyciął artystów w różnym wieku. Druga edycja konkursu została zorganizowana w sześciu kategoriach wiekowych, aby umożliwić zaprezentowanie się na scenie Staszowskiego Ośrodka Kultury dzieci, młodzieży i już zupełnie dorosłych osób. W trakcie koncertu usłyszeliśmy te mniej i bardziej znane patriotyczne utwory. Wśród nich było m.in. „Serce w plecaku”, „Biały Orzeł”, „Jest takie miejsce”, Przybyli ułani pod okienko”, „Sanitariuszka Małgorzatka”, „Biały Krzyż” czy też „Dziewczyna z granatem” i „Dziś idę walczyć mamo”. Jak przyznała Anna Gogola na scenie SOK-u zostały zaprezentowane takie utwory, że nie sposób wybrać z nich jednego, który zachwycił serce komisji konkursowej.

Gabriela Kozik z Niepublicznej Szkoły Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Staszowie zdecydowała się, aby w konkursie zaśpiewać piosenkę „Tango na głos, orkiestrę  i jeszcze jeden głos”. To właśnie ten utwór zagwarantował jej zdobycie pierwszego miejsca w czwartej kategorii wiekowej. 

REKLAMA

Zdobywczynie pierwszego miejsca w szóstej kategorii, czyli panie z Chóru Alema 8 wykonały utwór „Niepodległa, niepokorna”. Jak przyznała dyrygentka chóru swoje przywiązanie do ojczyzny można pokazać na różne sposoby. Jednym z nich jest właśnie śpiew, który w znakomity sposób odzwierciedla nasze patriotyczne emocje i uczucia.

II Świętokrzyski Konkurs Piosenki i Pieśni Niepodległej swoim patronatem objął burmistrz Staszowa, Leszek Kopeć.  Sponsorem miłych upominków oraz nagród dla artystów występujących w Staszowskim Ośrodku Kultury był Urząd Miasta i Gminy w Staszowie wspólnie z Enea – Elektrownia Połaniec.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.info
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.infohttps://stv.info/
Redaktor Naczelny STV.INFO. Od kilku lat związana z mediami lokalnymi. Zawsze z pasją realizująca misję dziennikarską i zawsze obecna blisko ludzkich spraw.
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,808PolubieniaLubię to
147ObserwującyObserwuj
859SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
pochmurnie
-4.6 ° C
-3.5 °
-5 °
86 %
0.9kmh
13 %
śr.
-5 °
czw.
-0 °
pt.
-0 °
sob.
-1 °
niedz.
-3 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE