-4.6 C
Sandomierz
środa, 29 listopada, 2023
REKLAMA
Strona głównaOświataZespół Szkół Ogólnokształcących imienia Edwarda Szylki w Ożarowie świętował 30 lat istnienia...

Zespół Szkół Ogólnokształcących imienia Edwarda Szylki w Ożarowie świętował 30 lat istnienia liceum

To była piękna uroczystość pełna wzruszeń i wspomnień. W miniony piątek Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie obchodziło swój ważny jubileusz. W murach szkoły spotkali się absolwenci, przyjaciele szkoły, nauczyciele i pracownicy szkoły zarówno ci obecni jak i byli, którzy w piątkowe popołudnie chcieli spotkać się, aby porozmawiać o tym jak to niegdyś było w ożarowskim liceum. W gronie przybyłych nie zabrakło także uczniów szkoły, którzy programem artystycznym wzbogacili program jubileuszowej uroczystości.

Katarzyna Swacha, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie powiedziała, że przez 30 lat szkoła wiele się zmieniła, ale wciąż stawia na rozwój. Jak dodała jubileusz to nie tylko okazja do wspomnień, ale również podsumowań.

REKLAMA
PILKINGTON

Warto przypomnieć, że Liceum Ogólnokształcące w Ożarowie działa od trzech dekad w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki. Z inicjatywą jego utworzenia wyszła w 1991 roku ówczesna dyrektor szkoły podstawowej Alicja Różańska Cembrowska, która przyznała, że zrobiła to z myślą przede wszystkim o uczniach i nauczycielach. Jak dodała była to trudna i ciężka droga, ale było warto.

Utworzone liceum spełniło wówczas oczekiwania społeczne, podobnie jak spełnia je teraz, gdy powstające kierunki kształcenia cieszą się wśród uczniów dużą popularnością.

REKLAMA

Burmistrz Ożarowa, Marcin Majcher przyznał, że decyzja o powstaniu liceum była bardzo dobrą decyzją o czym świadczą dotychczasowe osiągnięcia szkoły i wyniki uczniów, którzy zdecydowali się na naukę w ożarowskim liceum.

W ciągu ostatnich 30 lat liceum ukończyło 693 licealistów. Jubileuszowa uroczystość w „Szylce” zakończyła się panelem z udziałem zaproszonych gości, którzy wspomnieli początki liceum. Nie zabrakło także wspólnych wspomnień absolwentów przy herbatce oraz zwiedzania szkoły.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.info
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.infohttps://stv.info/
Redaktor Naczelny STV.INFO. Od kilku lat związana z mediami lokalnymi. Zawsze z pasją realizująca misję dziennikarską i zawsze obecna blisko ludzkich spraw.
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,808PolubieniaLubię to
147ObserwującyObserwuj
859SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
pochmurnie
-4.6 ° C
-3.5 °
-5 °
86 %
0.9kmh
13 %
śr.
-5 °
czw.
-0 °
pt.
-0 °
sob.
-1 °
niedz.
-3 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE