2 C
Sandomierz
środa, 7 grudnia, 2022
REKLAMA
Strona głównaInwestycjePrzebudowano przejścia dla pieszych w rejonie sandomierskiego szpitala. Zobacz jak wyglądają po zmroku

Przebudowano przejścia dla pieszych w rejonie sandomierskiego szpitala. Zobacz jak wyglądają po zmroku

Dobiegła końca przebudowa przejść dla pieszych w rejonie sandomierskiego szpitala. Dziurawą nawierzchnię zastąpił nowy asfalt, a same przejścia zyskały nowe malowania, oświetlenie i aktywne znaki drogowe. Zobaczcie na naszych zdjęciach, jak przejścia wyglądają po zmroku.

Inwestycję zrealizowano w ramach dwóch zadań: „Przebudowa przejścia dla pieszych na ulicy Shinzla w Sandomierzu” oraz „Przebudowa przejść dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Dobkiewicza i Shinzla w Sandomierzu”, na które gmina Sandomierz otrzymała dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wartość pierwszej inwestycji to 292 796,39 złotych, gdzie 200 000 złotych do środki z budżetu państwa. Drugie zadanie kosztowało 667 749,34 złotych, a dofinansowanie wyniosło 500 000 złotych.

REKLAMA

Przebudowa przejść w sąsiedztwie szpitala to inwestycja wykonana celem poprawy bezpieczeństwa pieszych. Zamontowano aktywne znaki D6, przebudowano oświetlenie uliczne, oznakowano zebrę w kolorach czerwono-białym, a także wykonano nową nawierzchnię asfaltową na odcinku 100 metrów, za i przed przejściem usytuowanym w bezpośrednim sąsiedztwie budynku szpitala.

Przebudowane przejście dla pieszych na ulicy Schinzla było priorytetem dla Gminy Sandomierz ponieważ jest to jedno z najbardziej uczęszczanych przejść dla pieszych na terenie miasta z uwagi na usytuowanie bezpośrednio przy budynku szpitala. Osoby korzystające z przejścia są szczególnie narażone na niebezpieczeństwo ponieważ ulicą Schinzla odbywa się wzmożony ruch karetek pogotowia, które często jako pojazdy uprzywilejowane dojeżdżają na SOR , który znajduje się za przedmiotowym przejściem dla pieszych. W obrębie oddziaływania przejścia dla pieszych znajduje się jeden z dwóch parkingów  z którego korzystają osoby udające się do szpitala i przychodni przyszpitalnych celem skorzystania z pomocy medycznej, a także osoby odwiedzające bliskich chorych na oddziałach szpitalnych.

wyjaśnia Michał Mendak z sandomierskiego magistratu
REKLAMA
PILKINGTON

Podobnie wyglądało to w przypadku skrzyżowania ulic Dobkiewicza i Shinzla. Tu przebudowano cztery przejścia dla pieszych wokół skrzyżowania. Warto dodać, że w jego sąsiedztwie znajduje się przystanek komunikacji miejskiej oraz sklep i lokale usługowe. Dziennie z „zebry” korzystają setki osób.

W ocenie Gminy Sandomierz przebudowa przedmiotowych przejść dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Dobkiewicza i Schinzla była niezbędna celem zapewnienia bezpieczeństwa niechronionym uczestnikom ruchu.

dodaje M. Mendak
REKLAMA

Na obecny moment inwestycje związane z przejściami dla pieszych są wykonane w 99%. W ciągu najbliższych dni planowane jest całkowite zakończenie robót i przystąpienie do czynności odbiorowych.

spot_img
Piotr Andryka | p.andryka@stv.info
Piotr Andryka | p.andryka@stv.infohttps://stv.info
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany kilka lat, realizujący swój zawód z wielkim zaangażowaniem i pasją.
REKLAMAspot_img
REKLAMA
NOVIS24PL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!

OBSERWUJ NAS

6,300FaniLubię
96ObserwującyObserwuj
399SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
NOVIS24

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
2 ° C
4.9 °
1.5 °
94 %
3.1kmh
100 %
śr.
2 °
czw.
3 °
pt.
3 °
sob.
1 °
niedz.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE