-6.9 C
Sandomierz
wtorek, 7 lutego, 2023
REKLAMA
Strona głównaPolitykaRuch Marka Materka chce być trzecią siłą polityczną w kraju. W Starachowicach...

Ruch Marka Materka chce być trzecią siłą polityczną w kraju. W Starachowicach zaprezentowano liderów

Chcą być trzecią siłą polityczną w kraju, a w dalszej perspektywie partią rządzącą mówili podczas pierwszego spotkania członkowie i sympatycy Ruchu Marka Materka. Na początek Ruch zostanie przekształcony w partię i ma to się stać wiosną przyszłego roku aby jesienią „zamieszać” na polskiej scenie politycznej. 

Do Starachowic na spotkanie zjechali członkowie i sympatycy Ruchu Marka Materka od Bałtyku po Tatry.  

Od Podhala przez Pomorze, Dolny Śląsk, Śląsk, Warmię i Mazury, Podlasie czy Podkarpacie. To bardzo dobry prognostyk na kolejne miesiące dlatego, bo dopiero zaczynamy. Zaczynamy dziś ze stowarzyszeniem. Natomiast przed nami powołanie partii politycznej na wiosnę przyszłego roku i działania pośród ludzi. 

Marek Materek, lider ruchu
REKLAMA

Najpierw parlament, a za półtora roku samorządy, to cele ekspansji nowej partii.

Celem jest parlament. Nie ukrywajmy. Stawiajmy sobie wysoko poprzeczkę. Wiadomo dokąd chcemy aby to zmierzało. Nie wiadomo kiedy to nastąpi, ale wierzę głęboko, że wkrótce, niebawem. 

Dawid Dwojak, lider w powiecie opatowskim

Ruch będzie absolutnie skupiał się na samorządzie. Większość liderów to jednak samorządowcy, samorządowcy z olbrzymim doświadczeniem 

Paweł Żerebiec, lider w powiecie sandomierskim
REKLAMA
PILKINGTON

Ruch będzie pozyskiwał wyborców, w taki sam sposób jak to zrobił Materek w Starachowicach.  

Teraz ruszamy w Polskę na konsultacje, z mieszkańcami, z obywatelami. Tak jak w Starachowicach w 2014 roku zaprosiliśmy mieszkańców miasta do tego aby zaprojektowali z nami zmiany, które mają nastąpić w Starachowicach, tak teraz będziemy zapraszali Polaków do tego żeby zaprojektowali z nami na nowo Polskę.

Marek Materek, lider ruchu
REKLAMA

Marek Materak swoje ugrupowanie sytuuje w centrum sceny politycznej. Podkreśla, że członkowie na razie stowarzyszenia, a za chwilę partii, to ludzie kompetentni i doświadczeni. 

Pamiętajmy że mamy z jednej strony tzw. zjednoczoną prawicę i tzw. zjednoczoną opozycję. Wiemy o tym, że ani zjednoczona prawica nie jest zjednoczona ani tym bardziej opozycja. Ruch Marka Materka sytuuje się w centrum sceny politycznej. Będziemy się starali wykonywać takie ruchy aby nasze rozwiązania były zastosowane w naszym realnym codziennym życiu i aby one ułatwiały życie Polakom. Abyśmy wprowadzali wysokiej jakości usługi publiczne w naszym kraju. Przykłady samorządowców, którzy dobrze zarządzają swoimi miastami, którzy są liderami naszego ruchu w poszczególnych regionach są najlepszym dowodem, na to że mamy odpowiednie kompetencje i doświadczenie do tego żeby takie zmiany wprowadzać w życie. 

Marek Materek, lider ruchu

Liderzy mają już przydzielone zadania. 

Uświadamiać ludzi, że jest wybór, że jest alternatywa. 

Dawid Dwojak, lider w powiecie opatowskim

W najkrótszej perspektywie, to oczywiście współpraca z ludźmi. Bez przerwy jestem w kontakcie z osobami z którymi chciałbym tworzyć ruch w naszym rejonie. Jestem też w kontakcie z samorządowcami. Szukamy najlepszych rozwiązań na nowe otwarcie. 

Paweł Żerebiec, lider w powiecie sandomierskim

Entuzjazm, młodość połączona z doświadczeniem, nowa energia przyciągają ludzi do Ruchu Materka, uważa Paweł Żerebiec.

Przede wszystkim młodość, doświadczenie, nowa energia, rok urodzenia 89 mówi wiele. Tu nawet nie trzeba mówić o jakiejś „grubej kresce”, to jest autentyczna naturalna gruba kreska, zmiana pokoleniowa. Zawsze jestem i byłem zwolennikiem tego, że możemy uczyć się wiele od młodych pokoleń. Ja chcę się uczyć, mało tego, że od młodego pokolenia to jeszcze od najlepszych. 

Paweł Żerebiec, lider w powiecie sandomierskim

Dodatkowym magnesem jest dotychczasowa kariera Materka, który udowodnił, że można osiągnąć sukces mimo młodego wieku. 

Wydaje mi się, że na początku drogi prezydenta Marka Materka mało kto wierzył, że młokos dojdzie do stanowiska prezydenta, a 8 lat później będzie głosił hasła zjednoczenia. 

Dawid Dwojak, lider w powiecie opatowskim

Na terenie, któremu lideruje Żerebiec już trwa budowa struktur nowej siły politycznej.

Na dzień dzisiejszy jesteśmy w kontakcie z grupą około 20 ludzi. Pierwsze spotkanie odbyło się o ile dobrze pamiętam w czerwcu tego roku. Były prowadzone rozmowy lidera ruchu z naszą grupą i kilkorgiem samorządowców z naszego regionu

Paweł Żerebiec, lider w powiecie sandomierskim

Obecne elity rządzące powinny się obawiać nowej siły jaka powstaje na Ziemi Sandomierskiej.

Mogą się obawiać. To jest zdecydowanie inna jakość. 

Paweł Żerebiec, lider w powiecie sandomierskim

Czy nowa partia zostanie trzecią siłą w Polsce zdecydują wyborcy. Większość członków i zwolenników stowarzyszenia to ludzie młodzi, dobrze wykształceni, pełni pomysłów, zapału i entuzjazmu. Dużym atutem jest też charyzmatyczny przywódca. 

W spotkaniu wzięli też udział osoby, które w polityce już funkcjonują i zapewne widzą swoją szansę na zabranie się do pociągu pod nazwą RMM i dla których będzie to kolejna partia w ich CV. Czy przysporzą zwolenników, czy będą tylko balastem pokaże czas. 

spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMAspot_img
REKLAMA
NOVIS24PL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!

OBSERWUJ NAS

5,857FaniLubię
109ObserwującyObserwuj
529SubskrybującySubskrybuj
REKLAMa
NOVIS24

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
pochmurnie
-6.9 ° C
-6.8 °
-6.9 °
87 %
2.3kmh
21 %
wt.
-0 °
śr.
-1 °
czw.
-1 °
pt.
1 °
sob.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE