-6.9 C
Sandomierz
wtorek, 7 lutego, 2023
REKLAMA
Strona głównaPolitykaRuch Marka Materka wybrał zarząd

Ruch Marka Materka wybrał zarząd

Po oficjalnej części wtorkowego spotkania Ruchu Marka Materka, odbyło się spotkanie założycielskie stowarzyszenia, które wiosną przekształci się w partię polityczną. Wybrano zarząd, zdecydowano także o rozpoczęciu przygotowań do wyborów do Sejmu i Senatu.

Zarząd Stowarzyszenia tworzą samorządowcy z różnych stron Polski. Prezesem wybrano prezydenta Starachowic Marka Materka, wiceprezesami: Łukasza Konarskiego, prezydenta Zawiercia (śląskie), Dawida Litwina, wójta Potęgowa (pomorskie), Mateusza Lichosyta, wójta Lipnicy Wielkiej (małopolska) oraz Pawła Lichtańskiego, burmistrza Iłowej (lubuskie). Sekretarzem została Joanna Winiarska, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Kielce (świętokrzyskie), natomiast skarbnikiem Maciej Sitarek, burmistrz Lidzbarka (warmińsko-mazurskie).

– Za Markiem Materkiem nie stoją duże nazwiska czy grupy interesu, ale ciężka praca, doświadczenie i determinacja. Stoi za nim wielu lokalnych liderów, działaczy społecznych i samorządowców z całej Polski, którzy widzą w nim wielką nadzieję na zmianę polskiej rzeczywistości – podkreśla Patryk Straus, wójt Kamiennej Góry (dolnośląskie), jeden z przedstawicieli Ruchu Marka Materka.

REKLAMA

Obecnie Ruch zrzesza ponad czterystu członków z całego kraju. Działaniami Ruchu w poszczególnych częściach Polski pokieruje ponad trzydziestu regionalnych i powiatowych liderów, którzy objęli funkcję koordynatorów.

– Ruch tworzą ludzie, którzy nie chcą wybierać między złem większym i mniejszym. To osoby, które wierzą, że tylko zgodne działanie na rzecz wspólnoty może sprawić, że Polska stanie się lepszym miejscem do życia dla nas wszystkich – podkreśla Mateusz Lichosyt, wójt Lipnicy Wielkiej (małopolska) i wiceprezes Ruchu.

REKLAMA
PILKINGTON

Lider Ruchu Marka Materka podkreśla, że na władzach poszczególnych powiatów, miast i gmin ciąży wielka odpowiedzialność.

– To my samorządowcy codziennie stajemy przed wyzwaniami, którym za każdym razem udaje nam się podołać. To my stajemy przed ludźmi w sytuacjach kryzysowych, to my rozdawaliśmy maseczki w pandemii czy koce dla kobiet z dziećmi z Ukrainy, tuż po wybuchu wojny. To my przypominamy, jak ważne są wartości. Samorządowcy są grupą kompetentnych, doświadczonych osób. Jesteśmy jako środowisko gotowi wziąć odpowiedzialność za Polskę. To samorządowcy od zawsze szukają tego co łączy a nie dzieli. Bo przecież wszyscy mieszkamy w jednym mieście. Mieście, które nazywa się Polska!” – mówi Marek Materek.

REKLAMA

Prezydent Starachowic Marek Materek bardzo wysoko ocenił członków władz nowopowołanego stowarzyszenia, jednocześnie podkreślając ich osiągnięcia w zarządzaniu gminami, którymi kierują.

Opr. Jerzy Strzyż

źródło: Ruch Marka Materka
spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMAspot_img
REKLAMA
NOVIS24PL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!

OBSERWUJ NAS

5,857FaniLubię
109ObserwującyObserwuj
529SubskrybującySubskrybuj
REKLAMa
NOVIS24

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
pochmurnie
-6.9 ° C
-6.8 °
-6.9 °
87 %
2.3kmh
21 %
wt.
-0 °
śr.
-1 °
czw.
-1 °
pt.
1 °
sob.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE