Bezpieczeństwo mieszkańców, ochrona ludności i gotowość służb w sytuacjach kryzysowych – to główne tematy o jakich redaktor Katarzyna Kaszluga rozmawiała w programie #infoTEMAT z wojewodą świętokrzyskim Józefem Brykiem. W programie była mowa również o inwestycjach związanych z bezpieczeństwem oraz o doświadczeniach po powodzi w Sandomierzu, której 16. rocznica przypomina o znaczeniu skutecznego systemu zabezpieczeń przeciwpowodziowych. Wojewoda Świętokrzyski w studiu STV.INFO podsumował ponad dwa lata na stanowisku wojewody, nawiązał także do obietnic, jakie udało się zrealizować. Józef Bryk przed kamerami odniósł się do pytania o start w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych.
W programie Józef Bryk przyznał, że od początku objęcia swojego stanowiska mocny nacisk położony jest na szerokorozumiane bezpieczeństwo, inwestycje drogowe oraz inwestycje zabezpieczające mieszkańców regionu w sytuacjach kryzysowych. W #infoTEMAT wojewoda przyznał, że dużo większe możliwości w tym zakresie daje służbom ratowniczym program Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej, z którego samorządy chętnie korzystają. Powiat Sandomierski jest jednym z największych beneficjentów tego działania w województwie świętokrzyskim. W podziemiach sandomierskiego szpitala niedługo rozpocznie się inwestycja związana z stworzeniem miejsc doraźnego schronienia.
Józef Bryk w trakcie programu zapytany został również o plany związane ze startem w zbliżających się wyborach parlamentarnych, które planowane są na jesień 2027 roku.
– Jest jeszcze dużo czasu do namysłu – przyznał w odpowiedzi na pytanie redaktor Katarzyny Kaszlugi.
Zachęcamy do obejrzenia i wysłuchania całego programu #infoTEMAT.








