-4.6 C
Sandomierz
środa, 29 listopada, 2023
REKLAMA
Strona głównaZdrowieUczniowie II LO w Sandomierzu zachęcali do życia bez papierosów

Uczniowie II LO w Sandomierzu zachęcali do życia bez papierosów

Dziś za sprawą uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki cały Sandomierz walczył z fajkami. Z inicjatywy urzędu miejskiego szkoła przygotowała profilaktyczny happening, by zwrócić uwagę dzieci i młodzieży na szkodliwość palenia papierosów. Uczniowie „dwójki” zaprezentowali widowiskowy przewód sądowy, wcielając się w rolę prawników i świadków, a na ławie oskarżonych zasiadł właśnie papieros. Akcja skierowana była także do najmłodszych uczniów, stąd przedstawiciele poszczególnych szkół podstawowych z terenu miasta podjęły rywalizację w quizie na temat szkodliwości palenia papierosów.

Niestety nałóg palenia papierosów to przypadłość, z którą młodzież często spotyka się na etapie nauki szkolnej. Problem ten towarzyszy młodym ludziom od pokoleń, a pedagodzy od lat próbują uwrażliwiać uczniów na szanowanie swojego zdrowia i niewpadanie w sidła nałogu. Dyrektor II LO Barbara Majewska przyznała, że szkoła aktywnie włącza się we wszelkie działania profilaktyczne. Choć jak w każdej szkole, tutaj także młodzież próbuje sięgać po papierosy, to szkoła nie ustaje w propagowaniu zdrowego stylu życia.

REKLAMA
PILKINGTON

Z aktywności liceum przy Mickiewicza dumny jest jego absolwent Ryszard Nagórny. Członek Zarządu Powiatu Sandomierskiego przyznał, że inicjatywa profilaktycznego wydarzenia trafia w punkt problemu sięgania po używki przez młodzież. Sięgając pamięcią Ryszard Nagórny dodał, że za czasów jego edukacji nikt nie pomyślał nawet, by po papierosa sięgnąć w szkole.

Bezkonkurencyjna w quizie wiedzy o szkodliwości palenia papierosów okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sandomierzu. Drugie miejsce przypadło uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 2, zaś trzecie miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej nr 4. Do uczniów podstawówek zaangażowanych w propagowanie życia bez papierosa trafiły upominki od burmistrza Sandomierza. Przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sandomierzu, która była współorganizatorem akcji przygotowali także drobne upominki dla aktywnej młodzieży i przekazali je na ręce nauczycieli sandomierskich szkół.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Piotr Andryka | p.andryka@stv.info
Piotr Andryka | p.andryka@stv.infohttps://stv.info
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany kilka lat, realizujący swój zawód z wielkim zaangażowaniem i pasją.
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,808PolubieniaLubię to
147ObserwującyObserwuj
859SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
pochmurnie
-4.6 ° C
-3.5 °
-5 °
86 %
0.9kmh
13 %
śr.
-5 °
czw.
-0 °
pt.
-0 °
sob.
-1 °
niedz.
-3 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE