-0.6 C
Sandomierz
czwartek, 7 grudnia, 2023
REKLAMA
Strona głównaSTUDNIÓWKA 2023STUDNIÓWKA: Liceum Ogólnokształcące im. Bartosza Głowackiego w Opatowie

STUDNIÓWKA: Liceum Ogólnokształcące im. Bartosza Głowackiego w Opatowie

Przepiękny bal na 100 dni przed egzaminem dojrzałości, maturzyści z opatowskiego „Bartosza” zorganizowali dziś w Dworze Dwikozy. Uczniowie przedstawili zjawiskowy układ choreograficzny do tradycyjnego, dobrze znanego poloneza Wojciecha Kilara. Młodzież przed publicznością, rodzicami, nauczycielami i zaproszonymi gośćmi zaprezentowała swoje muzyczne talenty, a część oficjalną balu zwieńczył już tradycyjny w „Głowackim” studniówkowy walc.

Punktualnie o 19:00 w dźwiękach Marsza Radetzky’ego studniówkowicze weszli na salę, by przygotować się do pierwszych kroków poloneza. Blisko piętnastominutowy układ, pod bacznym okiem dyrektor szkoły maturzyści zaprezentowali przed tłumem publiczności. Później młodzież przywitała zaproszonych gości, skierowała słowa podziękowania w stronę nauczycieli, dyrekcji i organu prowadzącego. Przedstawiciele rodziców podziękowali za trud włożony w edukację, podkreślili, że belfrzy z „Bartosza” byli i są wsparciem dla ich dzieci. Nie zapomniano o pracownikach administracji i obsługi, którym podobnie podziękowali rodzice.

REKLAMA
PILKINGTON

W okolicznościowych przemówieniach głos zabrali starostowie Tomasz Staniek i Małgorzata Jalowska. Starosta opatowski przytoczył, że również był uczniem liceum w Opatowie i podobnie jak dziś, do poloneza przed 28-laty przygotowywała go obecna dyrektor Małgorzata Szczepańska. Tomasz Staniek pogratulował maturzystom balu, a rodzicom pięknych dam i przystojnych kawalerów. Kończąc dodał, że będzie trzymał kciuki za uczniów podczas majowych egzaminów.

Uczniowie „Bartosza” w ciepłych słowach podsumowali cztery lata spędzone w szkole przy Sempołowskiej. Podziękowania skierowali w stronę nauczycieli, wręczając bukiety kwiatów. W kilku utworach utalentowana młodzież zaprezentowała się przybyłym gościom.

REKLAMA

Część oficjalną studniówki w „Bartoszu” zakończył tradycyjny w tej szkole walc. Studniówkowicze zaprosili na parkiet nauczycieli, ich osoby towarzyszące i zaproszonych gości.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Piotr Andryka | p.andryka@stv.info
Piotr Andryka | p.andryka@stv.infohttps://stv.info
Pomysłodawca i współtwórca STV.INFO. Dziennikarz, fotoreporter, operator i realizator telewizyjny. Z mediami związany od 2017 roku.
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,837PolubieniaLubię to
147ObserwującyObserwuj
873SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
-0.6 ° C
1.2 °
-0.8 °
95 %
1.8kmh
100 %
czw.
-1 °
pt.
-1 °
sob.
-1 °
niedz.
1 °
pon.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE