-0.6 C
Sandomierz
czwartek, 7 grudnia, 2023
REKLAMA
Strona głównaSportEnea wspiera najmłodsze piłkarskie talenty. Rusza projekt „Enea Cup-Aktywny Junior”

Enea wspiera najmłodsze piłkarskie talenty. Rusza projekt „Enea Cup-Aktywny Junior”

Ponad 400 młodych adeptów piłki nożnej będzie podnosiło swoje umiejętności piłkarskie w ramach projektu „Enea Cup – Aktywny Junior”, którego Enea Elektrownia Połaniec została sponsorem tytularnym. Przedsięwzięcie będzie realizowane przez połaniecki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Umowę sponsorską podpisano w obecności Anny Krupki, wiceminister sportu i turystyki, władz samorządowych Połańca.

W miniony piątek salę widowiskową Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu wypełnili młodzi piłkarze i piłkarki – beneficjenci projektu „Enea Cup – Aktywny Junior”, ich rodzice i opiekunowie.

REKLAMA
PILKINGTON

Wspieranie sportu i to zarówno na poziomie seniorskim jak i juniorskim jest wpisane w strategię spółek Skarbu Państwa. Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki nie kryła zadowolenia ze sponsorowania przez Eneę Elektrownia Połaniec sportowego przedsięwzięcia.

Mnie bardzo cieszy, że spółki skarbu państwa angażują się we wspieranie sportu, nie tylko sportu seniorskiego ale także sportu dzieci i młodzieży. To bardzo ważne aby aktywizować naszych najmłodszych mieszkańców województwa świętokrzyskiego ale także całej Polski, aby dzieci i młodzież aktywnie spędzały czas, rozpoczynały swoją przygodę ze sportem i miały okazję kształtować swoje sportowe talenty.
Jestem przekonana że dzięki takim projektom będziemy wkrótce mieli młodych ludzi, którzy będą odnosili sukcesy w sporcie seniorskim w Polsce a być może także na poziomie międzynarodowym.

Anna Krupka
Wiceminister Sportu i Turystyki

W projekcie „Enea Cup – Aktywny Junior” będą uczestniczyły dzieciaki z województw: świętokrzyskiego, podkarpackiego i małopolskiego. Agata Wojdan, prezes zarządu Enea Elektrownia Połaniec podkreśliła, że kierowana przez nią firma chętnie wspiera także lokalne sportowe inicjatywy.

My bardzo kochamy sport. Cieszymy się, że możemy lokalnie tutaj na tym terenie wspierać aktywności ukierunkowane na szerzenie kultury fizycznej, zwłaszcza u dzieci i młodzieży, bo jak wiemy teraz jest ten czas po pandemiczny. Ta młodzież, te dzieciaki potrzebują jak największej ilości ruchu i aktywności. Również w konkurencjach, bo nic nie kształtuje tak charakteru jak rywalizacja.

Agnieszka Wojdan
Prezes Zarządu
Enea Elektrownia Połaniec
REKLAMA

Rywalizacja jest wpisana w projekt, bo oprócz treningów zaplanowano turnieje, mecze sparingowe i obozy dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat.

Projekt zakłada szkolenie dzieci i młodzieży od 5do12 roku życia. Tak naprawdę nie ogranicza się tylko do szkolenia. Dzięki projektowi mamy możliwość zorganizowania dla dzieci wyjazdów, wyjazdów na turnieje, na mecze sparingowe, na obozy kilkudniowe.

Maciej Witek
Koordynator Projektu

Na efekty szkolenia w ramach przedsięwzięcia sponsorowanego przez Eneę Elektrownię Połaniec liczy Adrian Gębalski, prezes MKS „Czarni” Połaniec. 

Młodzi adepci, którzy stawiają pierwsze kroki, będą mieli super warunki do rozwoju. Później jako klub, który uczestniczy w rozgrywkach III ligi będziemy mogli wydaje się szybciej korzystać z ich umiejętności .Chcielibyśmy żeby ci młodzi zawodnicy, po kilku latach trafili do drużyny juniorów naszego klubu a później do drużyny seniorów.

Adrian Gębalski
Prezes MKS „Czarni” Połaniec

Umowę, która jest odpowiedzią na potrzebę integracji poprzez sport i aktywnego trybu życia podpisały Agnieszka Wojdan, prezes zarządu Enea Elektrownia Połaniec i Karolina Koper-Adamczak, dyrektor OSiR Połaniec.

Sponsor wyasygnował na to przedsięwzięcie 75 tys. zł.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,837PolubieniaLubię to
147ObserwującyObserwuj
873SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
-0.6 ° C
1.2 °
-0.8 °
95 %
1.8kmh
100 %
czw.
-1 °
pt.
-1 °
sob.
-1 °
niedz.
1 °
pon.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE