-0.6 C
Sandomierz
czwartek, 7 grudnia, 2023
REKLAMA
Strona głównaAKTUALNOŚCIOtwarcie domu seniora w Dwikozach. Budynek byłej szkoły zyskał nowe życie

Otwarcie domu seniora w Dwikozach. Budynek byłej szkoły zyskał nowe życie

Dwudziestu seniorów z gminy Dwikozy, z których większość to osoby po 75 roku życia, znalazło swoje miejsce na ziemi. Pozostali seniorzy nazywają ich szczęściarzami, bo znaleźli się w gronie osób mogących korzystać z oferty Domu Dziennego Pobytu Senior plus, który w miniony piątek został oficjalnie oddany użytku.

W Dwikozach jak w pozostałych gminach zwiększa się liczba osób starszych, których potrzeby samorządy starają się zaspokoić, między innymi otwierając domy dziennego pobytu.

REKLAMA
PILKINGTON

Budynek po byłej szkole został przystosowany pod potrzeby seniorów. Mimo, że nie był to wcale mały wydatek z inwestycji służącej najstarszym mieszkańcom gminy zadowolony jest Marek Łukaszek.

Placówka jest dobrze wyposażona w sprzęt rehabilitacyjny, kuchenny, gry. Seniorzy doskonale odnajdują się podczas zajęć. Oferta ośrodka jest bogata i spełnia oczekiwania stokrotek i narcyzów, bo takie nazwy przyjęli uczestnicy zajęć. Stokrotki to panie, a narcyzami nazwali się panowie.

REKLAMA

Na placówkę dla seniorów samorząd Dwikóz otrzymał wsparcie zewnętrzne ale też dołożył z własnego budżetu.

Typowy dzień seniorzy zaczynają do pogaduszek przy kawie. Kiedy już wszyscy zostaną dowiezieni do placówki realizowane są planowe zajęcia.

Zajęcia, nawet te sportowe wywołują na twarzach uśmiech, co oznacza, że seniorzy są z nich zadowoleni i chętnie podejmują się ćwiczeń mimo, że na karku mają większości ponad 75 lat.

Choć początki były trudne.

Pozytywne efekty zajęć ruchowych już odczuwają seniorzy.

Urszula Sapielak podkreśliła wyjątkowość ośrodka.

Panie Urszula Sapielak i Maria Basak autorytatywnie stwierdziły, że ośrodek był potrzebny i zajęcia bardzo się im podobają.

Coraz więcej osób chce brać udział w zajęciach jakie odbywają się w ośrodku. Być może budynek zostanie rozbudowany aby zapewnić dostęp wszystkim zainteresowanym.

Nic dziwnego w tym, że jest coraz więcej chętnych. Placówka zapewnia transport na zajęcia i po ich zakończeniu, gorący posiłek a co chyba najważniejsze, rodzinną atmosferę. Niebawem jak tylko aura pozwoli będą piesze wędrówki połączone ze zwiedzaniem i podziwianiem pięknych widoków.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,837PolubieniaLubię to
147ObserwującyObserwuj
873SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
-0.6 ° C
1.2 °
-0.8 °
95 %
1.8kmh
100 %
czw.
-1 °
pt.
-1 °
sob.
-1 °
niedz.
1 °
pon.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE