15.9 C
Sandomierz
czwartek, 28 września, 2023
REKLAMA
Strona głównaAKTUALNOŚCIDominik Puto zwycięzcą XL Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. W nagrodę pojedzie do...

Dominik Puto zwycięzcą XL Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. W nagrodę pojedzie do Brukseli

Dominik Puto, z wykształcenia elektronik, z pasji rolnik z powiatu jędrzejowskiego zwyciężył w finale wojewódzkim Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. W nagrodę pojedzie do Brukseli.

Uczestnicy wojewódzkiego etapu najpierw rozwiązywali test, a najlepszych 10 osób zakwalifikowało się do etapu ustnego. W którym najlepiej zaprezentował się Dominik Puto, gospodarujący na 75 hektarach w powiecie jędrzejowskim. W olimpiadzie wziął udział, bo rolnictwo jest jego pasją.

REKLAMA

Udział w olimpiadzie, to dla jej uczestników zdobywanie nowej wiedzy i umiejętności, podkreślił Marcin Piwnik. Dla sandomierskiego starosty bardzo istotne jest kształcenie przyszłych rolników i sadowników.

REKLAMA
PILKINGTON

Rywalizujących dopingowała posłanka Agata Wojtyszek. Parlamentarzystka reprezentowała w Sandomierzu także swoją partyjną koleżankę, Beatę Szydło. Europosłanka ufundowała wyjazd do Brukseli dla laureatów olimpiady i uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ziemi Sandomierskiej w Sandomierzu Mokoszynie, w sumie dla 10 osób.

Promowanie młodych rolników jest niezwykle ważne, bo to oni zapewniają Polsce bezpieczeństwo żywnościowe stwierdziła posłanka Wojtyszek. Pochwaliła rolników i uczniów także za to, że wzięli udział w olimpiadzie.

Olimpiada ma za zadanie pomagać i wspierać rolników by byli na miarę XXI wieku.

Bycie gospodarzem rywalizacji, było dla uczniów sandomierskiej szkoły rolniczej motywacją do intensywnych przygotowań do olimpiady.

Alicja Szatan, dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ziemi Sandomierskiej w Sandomierzu Mokoszynie.

Zachęta okazała się skuteczna.

Oprócz uczniów szkoły w Sandomierzu w finale zmagali się reprezentanci wszystkich powiatów województwa.

Ustna część wieńcząca zmagania była emocjonująca. Komisja konkursowa dość długo analizowała odpowiedzi finalistów na dość trudne pytania.

Zwycięzca eliminacji wojewódzkich w nagrodę pojedzie do Brukseli. Wyjazd ufundował europoeł Adam Jarubas. Pozostała czwórka otrzymała nagrody rzeczowe.

Kamil Kiełek prezes świętokrzyskiego zarządu Związku Młodzieży Wiejskiej

Pięciu najlepszych z sandomierskich eliminacji zakwalifikowało się do finału krajowego. Centralne zmagania objął patronatem prezydent RP Andrzej Duda.

Oprócz Dominka Puto w finale centralnym województwo świętokrzyskie reprezentować będą: Piotr Malarczyk, Jan Kalist, Kamil Kaczmarski, Mateusz Doktór.

REKLAMA
SOK
spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMAspot_img
REKLAMA
NOVIS24PL

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!

OBSERWUJ NAS

7,455PolubieniaLubię to
135ObserwującyObserwuj
768SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
bezchmurnie
15.9 ° C
17.3 °
15.9 °
80 %
0.9kmh
8 %
czw.
27 °
pt.
26 °
sob.
20 °
niedz.
18 °
pon.
13 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE