16 C
Sandomierz
piątek, 9 czerwca, 2023
REKLAMA
Strona głównaAKTUALNOŚCIDuże pieniądze dla Staszowa. Kilka staszowskich ulic doczeka się remontu

Duże pieniądze dla Staszowa. Kilka staszowskich ulic doczeka się remontu

Gmina Staszów otrzymała kolejne duże pieniądze, które tym razem wykorzysta na ważne inwestycje drogowe. Za 5 milionów z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wyremontowanych zostanie 6 staszowskich ulic.

– Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg pomaga nam w poprawie jakości, a tym samym w poprawie bezpieczeństwa na drogach samorządowych – mówi burmistrz Leszek Kopeć. – Dzięki tym środkom możemy wykonać ważne dla mieszkańców i długo przez nich wyczekiwane inwestycje – dodaje włodarz. – Poprzez przebudowę staszowskich dróg nasi mieszkańcy będą mogli czuć się bezpieczniej, a komfort ich życia się zwiększy – podsumował burmistrz Leszek Kopeć.

REKLAMA

W ramach rządowego wsparcia przebudowane zostaną trzy ulice na Osiedlu „Oględowska”- Słowackiego, Prusa oraz Sienkiewicza, a także ulice Południowa, Komisji Edukacji Narodowej oraz droga na działce 417/54 (Maleniec). Prace modernizacyjne mają zakończyć się pod koniec tego roku.

REKLAMA
PILKINGTON

Jak czytamy na stronie Urzędu Miasta i Gminy w Saszowie pierwsza z dofinansowanych inwestycji obejmie przebudowę ulic Słowackiego, Prusa i Sienkiewicza o łącznej długości 565 metrów. Szacunkowy koszt robót wynosi 2 703 812,00 zł, z czego dofinansowanie to 1 892 668,00 złotych. W ramach inwestycji zostanie wymieniona jezdnia z betonu asfaltowego o szerokości 5,5 m, a chodniki zostaną poszerzone i dostosowane do warunków technicznych. Powstaną tu również zjazdy z kostki betonowej, a kanalizacja zostanie zmodernizowana. Zakres robót obejmuje także uzupełnienie oświetlenia ulicznego.

REKLAMA
MOKOSZYN

Kolejna inwestycja natomiast to przebudowa 400 metrów ulicy Komisji Edukacji Narodowej. Szacunkowy koszt tego zadania wynosi 2 857 777,00 złotych. Rządowe dofinansowanie opiewa tu na kwotę 2 000 443,00 złotych. W wyniku robót zmieni się szerokość jezdni z 6,75 metrów na 6 metrów. Zostanie wymieniona również nawierzchnia z betonu asfaltowego. Zmianie ulegnie także usytuowanie zatok postojowych z równoległych na prostopadłe do osi jezdni, co zwiększy ilość miejsc postojowych – w tym z wydzieleniem trzech miejsc dla osób niepełnosprawnych. Przy ulicy KEN powstanie również nowe oświetlenie.

Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg objęło przebudowę ulicy Południowej. Szacunkowy koszt modernizacji 560 metrów drogi to 1 516 982,00 złotych. Rządowe środki dofinansowania to kwota 1 061 887,00 złotych. W ramach prac wyremontowana zostanie nawierzchnia jezdni oraz zjazdy z kostki betonowej. Modernizacja obejmie również chodnik po obu stronach drogi. W ramach inwestycji będą przebudowane progi zwalniające oraz zostaną wykonane aktywne przejścia dla pieszych wraz z oznakowaniem. Sieć kanalizacyjna sanitarna i wodociągowa także zostaną zmodernizowane.

Ostatnim zadaniem, objętym dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, jest przebudowa 290 metrów drogi na działce 417/54 (Maleniec). Szacunkowy koszt przedsięwzięcia to 370 307,00 złotych, zaś kwota rządowych środków to 259 214,00 złotych. Tutaj zakres robót obejmuje rozbiórkę istniejącej nawierzchni oraz wymianę na nową, mineralno-asfaltową. W ramach inwestycji powstanie chodnik z kostki betonowej o szerokości 1,5 m oraz pobocza z kruszywa.

spot_img
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.info
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.infohttps://stv.info/
Redaktor Naczelny STV.INFO. Od kilku lat związana z mediami lokalnymi. Zawsze z pasją realizująca misję dziennikarską i zawsze obecna blisko ludzkich spraw.
REKLAMAspot_img
REKLAMA
NOVIS24PL

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!

OBSERWUJ NAS

6,343PolubieniaLubię to
124ObserwującyObserwuj
632SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
NOVIS24

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
16 ° C
16 °
16 °
93 %
2.2kmh
90 %
pt.
21 °
sob.
19 °
niedz.
18 °
pon.
11 °
wt.
15 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE